לראשונה בארץ: תואר שני בניתוח התנהגות

האקדמית כנרת פותחת תואר חדש: תואר שני בניתוח התנהגות, המעניק ידע תיאורטי וכלים לעיסוק מחקרי ויישומי. ראש החוג: פרופ' רולידר.

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תש"פ

פרופ' עמוס רולידר
פרופ' עמוס רולידר
צילום: ארזביט

האקדמית כנרת פותחת את 2020 בתואר חדש.

מדובר בתואר ראשון מסוגו והיחיד בארץ הנלמד במוסד להשכלה גבוהה: תואר שני בניתוח התנהגות, המעניק ידע תיאורטי מעמיק ומגוון כלים, אשר יכינו את בוגרי התוכנית לעיסוק מחקרי ויישומי בתחום הנמצא בחזית המקצועות הטיפוליים בארץ ובעולם.

במסגרת התואר ילמדו הסטודנטים ממיטב החוקרים ובראשם פרופ' עמוס רולידר. רולידר נמנה ברשימת ה- Fellow List - רשימת החוקרים התורמים והמשפיעים ביותר על התפתחות תחום הדעת של ניתוח התנהגות, אשר נבחרו ע"י חברי העמותה העולמית למנתחי התנהגות ((ABAI .

פרופ' רולידר מתמקד במחקריו בבחינת יעילותן של התערבויות התנהגותיות ייחודיות לטיפול בקשיי התנהגות של ילדים בסביבות המשפחה, הערכת יעילותן של התערבויות התנהגותיות לטיפול בבריונות ואלימות בקרב ילדים ובני נוער, התערבויות ייחודיות לטיפול בקשיי התנהגות מורכבים של ילדים עם עיכובי התפתחות והפרעות התנהגות משמעותיות, הפחתת נהיגה מופרזת של נהגים בכבישים מסוכנים והערכת השפעת מודל טיפולי (A Home-Based Inter Personal Treatment Model), אותו יצר על מנת לטפל בשינוי בהתנהגויות אנטי חברתיות של ילדים בסביבה המשפחתית והחינוכית.

פרופ' רולידר הקים לאחרונה את המכון למוגנות ילדים החוקר את רמת המוגנות האמוציונלית של ילדים ובני נוער בעת שהותם בסביבה החינוכית והמקוונת.

ניתוח התנהגות הוא תחום דעת ומקצוע טיפולי ייחודי, המספק עקרונות וכלים להבנה, מניעה וטיפול בקשיי התנהגות ותפקוד. לאור המציאות החינוכית והטיפולית המורכבת של ימינו, התחום הפך למבוקש בעולם ובארץ בפרט. האקדמית כנרת מאפשרת ללמוד את התואר החדש בסביבת למידה ייחודית הנקראת - Personal Academy סביבת לימודים אישית וחדשנית, שמוציאה את מלוא הפוטנציאל מהסטודנטים, ומלווה אותם באופן אישי עד קבלת התואר.

הענקת התואר הינה בכפוף לאישור המל"ג.

נשיא המכללה האקדמית כנרת, פרופ' שמעון גפשטיין, אמר: "תואר M.A. בניתוח התנהגות בראשות הפרופ' עמוס רולידר במכללה האקדמית כנרת, הוא תואר פורץ דרך, אשר מביא בשורה לכל אנשי הטיפול והחינוך בארץ, המעוניינים להתפתח בתחום מהמומחים הטובים ביותר.

העובדה כי התואר יילמד לראשונה בישראל, מדגישה את העובדה כי האקדמית כנרת הינה אקדמיה חדשנית ומובילה הן במדעים המדוייקים, בתארי ההנדסה השונים הנלמדים במכללה לצד מרכז החדשנות והיזמות שכבר מוכיח את עצמו כמנוע צמיחה רב עוצמה בצפון ולא רק, והן במדעים ההומאניים, והתואר הנ"ל הוא הוכחה נוספת לכך".