כחול לבן לאדלשטיין: נעתור נגדך לבג"ץ

באי הכוח של המפלגה פנו במכתב תקיף ליושב ראש הכנסת והודיעו כי אם לא יכנס את המליאה לבחירת יו"ר חדש, יעתרו נגדו לבית המשפט העליון

חזקי ברוך , כ' באדר תש"פ

יולי אדלשטיין בהשבעת הכנסת
יולי אדלשטיין בהשבעת הכנסת
צילום: דוברות הכנסת, הלל מאיר

עורכי הדין של מפלגת כחול לבן, ערן מרינברג ושמעון בראון, שלחו מכתב ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין ודרשו ממנו לכנס לאלתר את המליאה כדי לדון בבחירת יו"ר חדש לכנסת.

"בפני יו"ר הכנסת הונחה בקשה שנתמכת על ידי סיעות המייצגות 61 חברי כנסת לקיום דיון לצורך בחירת יו"ר כנסת וזאת מיד לאחר השבעת הכנסת ה-23. למרות שהבקשה נתמכת בידי סיעות המייצגות את רוב חברי הכנסת, הודיע יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין כי אין בכוונתו להיעתר לבקשת רוב חברי הכנסת המיועדים ולהעלות את הנושא לסדר היום וזאת עד לאחר כינונה של ממשלה חדשה", לשון המכתב.

לקריאת המכתב המלא - לחצו כאן

עורכי הדין טוענים כי "אין זה בסמכותו של יו"ר הכנסת למנוע דיון במליאה, שעה שקיים רוב של חברי הכנסת הדורש את קיומו של הדיון. קל וחומר כאשר ההחלטה שלא להביא את בחירת יו"ר הכנסת למליאה נגועה בעניין אישי ברור של יו"ר הכנסת, באשר ידוע לו שהצבעה במליאה תביא לכדי סיום את כהונתו הזמנית אשר נפרשת על פני כהונתה של הכנסת ה-21 ,ה-22 ועתה הכנסת ה-23" .

לטענתם, "אין ליו"ר הכנסת כל סמכות שלא לקיים את הדיון, במיוחד נכון הדבר לאור העובדה כי שיקוליו של יו"ר הכנסת נגועים בעניין אישי ברור העולים כדי ניגוד עניינים ממשי".

הם אף מאיימים בשם מפלגת כחול לבן בפנייה לבג"ץ. "במידה ודרישת מרשתנו לקיום דיון דחוף לא תענה, תיאלץ מרשתנו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה על פי כל דין, לרבות פניה בעתירה מתאימה בפני בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ".