החמרה במצבם של ארבעה חולי קורונה

אישה בת 91 במצב קשה מאוד, אישה נוספת ושלושה גברים במצב קשה, אחד מהם בן 45 ללא מחלות רקע.

ערוץ 7 , כ"ד באדר תש"פ

בית החולים וולפסון בחולון מעדכן הבוקר (שישי) על החמרה במצבם של שלושה חולי קורונה המאושפזים בבית החולים: אישה בת 91 במצב קשה מאוד, אישה בת 67 עם מחלות רקע וגבר בן 45 ללא מחלות רקע - שניהם במצב קשה, מורדמים ומונשמים.

בבית החולים רמב"ם בחיפה חלה החמרה במצבו של גבר כבן 70 שאובחן כחולה בנגיף הקורונה. מצבו מוגדר קשה והוא מונשם ומורדם במחלקת טיפול נמרץ. החולה סובל ממחלה לבבית וייתכן שההחמרה במצבו קשורה למחלת הרקע ולא להשפעות הנגיף.

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 677 בני אדם. שישה מהחולים מאושפזים במצב קשה או קשה מאוד במחלקות מבודדות בבתי החולים, 13 במצב בינוני ו-644 חולים במצב קל.

אמש חלה הידרדרות במצבה של אישה בת 89, חולה בנגיף הקורונה שמאושפזת בבידוד בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מצבה של החולה מוגדר אנוש, ומבית החולים נמסר כי הוא סובלת מהתדרדרות נשימתית מהירה.

נכון להבוקר, מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 677 בני אדם. שישה מהחולים מאושפזים במצב קשה במחלקות מבודדות בבתי החולים, 13 במצב בינוני ו-644 חולים במצב קל.

הממשלה אישרה הלילה פה אחד, בישיבת ממשלה טלפונית, תקנות לשעת חירום לצמצום התנועה של האוכלוסייה בישראל כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

הצו קובע שאין לצאת ממקום המגורים, למעט לפעולות הבאות: עבודה, הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים אחרים, קבלת שירות רפואי, הפגנה, פעילות ספורט לא מאורגנת של עד חמישה אנשים, יציאה לטקס דתי (חתונה הלוויה וכן יציאה לתפילה), סיוע לאנשים מבוגרים יותר ויציאה לצורך חיוני אחר, כל זאת בלבד שהוא חיוני.

בצו יש גם סעיף נוסף, שקובע כי בנסיעה ברכב פרטי תותר נסיעה של עד שני נוסעים, למעט במקרים שבהם הנוסעים גרים באותו משק בית. איסור זה לא נוגע לעובדים במקומות עבודה חיוניים.

המשנה למנכ''ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו ביקש אמש (חמישי) מראש המוסד יוסי כהן ציוד רפואי נוסף לצורך התמודדות עם מגפת הקורונה.

גרוטו גם הודה למוסד על הערכות לבדיקה קורונה שלפי דיווח ב"רויטרס" הובאו מאחת ממדינות המפרץ.

"אנחנו ממשיכים לפעול בשיתוף פעולה עם המוסד לצרוך הבאת ציוד חיוני הנדרש להיערכות להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה", אמר גרוטו וסיפר כי ''ערכות הבדיקה שהובאו הבוקר על ידי המוסד הן באיכות טובה ונדרשות כדי לפתח את המשך הפעילות המעבדתית בשבועות הקרובים.

''בשיחת ועידה שערכתי היום ביקשתי מהם את הפריטים הנוספים הנדרשים להמשך ההתמודדות והגופים ממשיכים לעבוד בשיתוף פעולה מלא", הוסיף פרופ' גרוטו.