מחר: תפילה בינלאומית לעצירת נגיף הקורונה

בשעה 16:30 אחר הצהריים תתקיים בכל רחבי העולם תפילה לעצירת התפשטות נגיף הקורונה. הרבנים הראשיים לישראל קראו לצום חצי יום.

ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ

הכותל
הכותל
הקרן למורשת הכותל המערבי.

מחר (רביעי) בשעה 16:30 תערך תפילת ענק בכל רחבי העולם בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

התפילה תועבר בשידור חי למיליוני יהודים שיתכנסו יחד באותה השעה כדי להתפלל.

התפילה המלאה

רבה הראשי של ישראל, הרב דוד לאו, פרסם פנייה לציבור לקראת התפילה. "בשעה זו עלינו לעשות חשבון נפש. כיהודים מאמינים בני מאמינים אנו יודעים כי יד ההשגחה העליונה עושה זאת והיא באה לומר לנו משהו, 'אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה'.

''המצב קשה, כולם חוזים את להט החרב המתהפכת שמכה בכל רחבי תבל. בעת כזאת, בד בבד עם הקפדה מלאה על הנחיות גורמי הרפואה, על כל אחד לבחון דרכו ולהיטיב מעשיו, הן במצוות שבין אדם לחברו הן מצוות שבין אדם למקום".

"ביום רביעי השבוע יחול ערב ראש חודש ניסן. לשיטת רבי יהושע שבניסן נברא העולם זהו ערב ראש השנה, יום תפילה ותחנונים. אבקש שכל מי שיכול יקבל עליו תענית, לפחות חצי יום, מי שקשה לו הדבר, או מסוכן בריאותית, יקבל על עצמו תענית דיבור.

הרב לאו פירט: ''בתפילת המנחה נתפלל את סדר הסליחות המקובל לישועה מדורי דורות, סדר תפילת יום כיפור קטן (גם יחיד יאמר. כשאת אמירת י"ג מידות רחמים יש לומר בטעמי המקרא כאדם הקורא בתורה). וה' הטוב יאזין תפילתנו ויעננו ויפדנו מכל גזירות קשות, יושיע ברחמיו הרבים את עמו ישראל ואת כל בני תבל הזקוקים לכך".

איגוד רבני קהילות המונה מאות רבנים, רבניות וחברי קהילות מכל רחבי הארץ, נענה לקריאת הרבנים, ישתתף בתפילה ואף יעביר שידור ישיר בדף הפייסבוק שלו לטובת כל מי שרוצה להשתתף ולהרגיש חלק מהיוזמה.

יו"ר איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו אמר: "אני נרגש מהיוזמה הזו. מול מגיפה שמתפשטת בכל רחבי העולם ומטילה אימה על רבים, יש צורך להעניק תקווה, לחזק את האמונה, להתחבר בלבבות למרות המרחק הפיזי ולפנות למי שיכול להביא את הרפואה לעולם''.