"חולה קל בבית חולים - זקוק להנשמה"

עדות של אחות בבית החולים מעייני הישועה חושפת את ממדי התפרצות המחלה בעיר החרדית. "חבית נפץ מסתובבת ברחובות. תישארו בבית"

בן שאול , א' בניסן תש"פ

בית החולים מעייני הישועה
בית החולים מעייני הישועה
צילום: דוברות בית החולים

עדות מצמררת של אחות בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק חושפת את ממדי התפרצות המחלה בעיר החרדית.

"כל רגע מגיעים חולי קורונה", צוטטה האחות. "כשאומרים שבן אדם מתאשפז כי הוא 'חולה קל' הכוונה שהוא זקוק להנשמה. צילום ריאות שלהם מפחיד. תמיד שמסתכלים על צילום ריאות - הריאות שחורות. אצלם הן לבנות. יש כאן יולדות עם קורונה, נשים בהיריון ההולכות ללדת.

לטענתה, בני ברק מלאה בחולי קורונה. "זה משהו שהולך ומתגלגל בלי סוף. כל רגע מגיעים חולי קורונה. נראה כאילו זה הדבר המרכזי בו מטפל בית החולים בימים אלה".

עם זאת, הבהירה כי לפי שעה בית החולים ערוך לכך. "ב"ה הם ערוכים והכל מתקתק אבל הפחד הוא שזה ייצא מכלל שליטה ולא יהיה מקום לטיפולי חירום".

אמש הורו רבני העיר בני ברק רבי שבח צבי רוזנבלט ורבי יצחק אייזיק לנדא במכתב חריף לגבאי בתי הכנסת לסגור את כלל בתי הכנסת בעיר.

"לפי הוראות האחראים על בריאות הציבור ולאחר קשר שהיה לנו עם רופאים מומחים בתחום בריאות הציבור, והנסיון המר בקהילות שונות הוברר לנו שישנו חשש סכנה ממשית בהתאספות ומפגש אנשים גם במספר מועט, ועלינו להחמיר בהלכות פיקוח נפש, ולהישמע בצורה מוחלטת להוראות המתפרסמות ע"י משרד הבריאות".

"בקושי התירו להתפלל במקום פתוח לגמרי, תחת כיפת השמים, עשרה בלבד וריחוק 2 מטר בין אחד לשני, באם לא מצליחים לשמור על כל אחד מהכללים, חייב כל אחד להתפלל בביתו ביחידות, ולא להתקהל כלל וכלל".

בדבריהם הבהירו: "על הגבאים לסגור את בתי הכנסת ובתי מדרשות. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, ולא תעמוד על דם רעיך, דוחה תפילה במניין, ודוחה טבילה במקווה".