ח"כ מאיר כהן: גנץ ונתניהו הצליחו לפרק את כחול לבן

"לא התנגדנו לאחדות אבל חשבנו שיש להתעקש על הדמוקרטיה, על ערבות הדדית ועל ניקיון כפיים'', סיפר ח"כ כהן לפעילים.

חזקי ברוך , א' בניסן תש"פ

ח"כ מאיר כהן
ח"כ מאיר כהן
צילום: Miriam Alster/FLASH90

ח"כ מאיר כהן (כחול לבן) שהיה אמור להתמנות ליו"ר הכנסת הגיב על פירוק ''כחול לבן'' בשל החלטתו של בני גנץ להצטרף לממשלת אחדות.

כהן, המשתייך למפלגת יש עתיד של יאיר לפיד, כתב לפעילי המפלגה: ''לצערי הגדול בני גנץ וביבי נתניהו הצליחו לפרק את 'כחול לבן'. עמלתם שנה שלמה, ביום ובלילה, בחורף ובקיץ. רצתם מרחוב לרחוב, מבית לבית, חדורי אמונה שהגיע הזמן לשנות את הפוליטיקה הישראלית.

''לא עוד פילוג, לא עוד שיסוי ומעל לכל לשמור על פוליטיקה נקייה - בלי בוגדים ובלי מזגזגים. אנחנו לא התנגדנו לאחדות בטח לא בשעה שכזאת, אבל חשבנו שיש בראש ובראשונה להתעקש על הדמוקרטיה, על ערבות הדדית ועל ניקיון כפיים''.

לדברי כהן, ''כל אלה נדרסו היום ברגל גסה על ידי מי שאצה להם הדרך. היה אפשר אחרת. תודה ענקית על היותכם החברים הכי טובים שלנו , נשיקות וחיבוקים על אף הקורונה", כתב מאיר כהן לפעילים.

בניגוד אליו, ח"כ גבי אשכנזי תומך במהלכיו של בני גנץ ואף עשוי להתמנות לשר הביטחון בממשלת האחדות שתקום. ''המדינה נמצאת בתקופת משבר לאומי, מהקשים ביותר שידענו. משבר קשה, דורש הכרעות קשות", אמר אשכנזי.

''אנחנו משרתי ציבור, שירתנו את הציבור כל חיינו. לא יכולנו בתקופה הזו לעמוד מנגד. בעת הזו אזרחי ישראל זקוקים לממשלת חירום לאומית. כמו תמיד, גם היום - ישראל לפני הכל", הוסיף אשכנזי.

מוקדם יותר ביקשו חברי הכנסת ממפלגות יש עתיד ותל"ם להתפצל מחוסן לישראל, מפלגתו של בני גנץ.

ח"כ יאיר לפיד אמר לאנשי מפלגתו: "גנץ החליט לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של נתניהו. אין דרך להבין את זה".

חברי יש עתיד גם יצאו מקבוצת הוואטסאפ המשותפת של כחול לבן. "סמוטריץ' מתאים להם. כפפה ליד. מאחל לכם בריאות", כתב ח''כ מיקי לוי לפני שעזב. ח"כ פנינה תמנו שטה כתבה "מתפללת שיהיה הכי טוב לעם ישראל ולחברה הישראלית בעזרת ה'".

בשמאל תקפו בחריפות את בני גנץ בשל הצטרפותו המסתמנת לממשלת אחדות עם הליכוד. יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ אמר כי "גנץ הפך למשת"פ של הנאשם מבלפור. על הבטחה אחת ויחידה בנה את עצמו בני גנץ – אלטרנטיבה שלטונית. כניסה לממשלת נתניהו היא יריקה בפרצופם ובגידה באמון של מצביעי כחול לבן וגוש המרכז שמאל כולו.

''גנץ הפנה היום עורף ליותר ממחצית הציבור בישראל. זה מעשה חמור שיש עימו קלון פוליטי וציבורי. בחרתם גנץ? קיבלתם את נתניהו על כתבי האישום שלו את רפי פרץ, סמוטריץ ורגב''.