דרמה פוליטית
בני גנץ בדרך לממשלת אחדות, אלו התיקים שיקבל

מפלגת חוסן לישראל צפויה להחזיק בתיקי החוץ, הביטחון, המשפטים, התקשורת, התרבות וועדת חוץ וביטחון. אדלשטיין יחזור לתפקידו.

ערוץ 7 , א' בניסן תש"פ | עודכן: 23:01

עמיר פרץ מעניק את הפטיש לבני גנץ
עמיר פרץ מעניק את הפטיש לבני גנץ
צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

ח''כ בני גנץ ומפלגת חוסן לישראל שעתידים להצטרף לממשלת אחדות עם הליכוד, יקבלו את תיקי החוץ, הביטחון, המשפטים, התקשורת, התרבות וגם את ראשות ועדת החוץ והביטחון.

בחדשות 13 דווח כי שאר המפלגות מגוש הימין יקבלו בין היתר את משרד האוצר, יו"ר הכנסת, תיק התחבורה, משרד הפנים, המשרד לביטחון פנים, משרד הבריאות וועדת הכספים.

את תפקיד יו"ר הכנסת צפוי לקבל יולי אדלשטיין ששימש בתפקיד בשבע השנים האחרונות.

ראשי ''כחול לבן'' יאיר לפיד ומשה יעלון ימסרו הצהרה לתקשורת בשעה 20:30 שבה יתקפו את כוונתו של בני גנץ לחבור לנתניהו.

ח"כ גבי אשכנזי, בכיר ''כחול לבן'' שתומך במהלכיו של בני גנץ ואף עשוי להתמנות לשר הביטחון בממשלת האחדות שתקום, אמר כי ''המדינה נמצאת בתקופת משבר לאומי, מהקשים ביותר שידענו. משבר קשה, דורש הכרעות קשות".

''אנחנו משרתי ציבור, שירתנו את הציבור כל חיינו. לא יכולנו בתקופה הזו לעמוד מנגד. בעת הזו אזרחי ישראל זקוקים לממשלת חירום לאומית. כמו תמיד, גם היום - ישראל לפני הכל", הוסיף אשכנזי.

מוקדם יותר ביקשו חברי הכנסת ממפלגות יש עתיד ותל"ם להתפצל מחוסן לישראל, מפלגתו של בני גנץ. ח"כ יאיר לפיד אמר לאנשי מפלגתו: "גנץ החליט לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של נתניהו. אין דרך להבין את זה".

חברי יש עתיד גם יצאו מקבוצת הוואטסאפ המשותפת של כחול לבן. "סמוטריץ' מתאים להם. כפפה ליד. מאחל לכם בריאות", כתב ח''כ מיקי לוי לפני שעזב. ח"כ פנינה תמנו שטה כתבה "מתפללת שיהיה הכי טוב לעם ישראל ולחברה הישראלית בעזרת ה'".

בשמאל תקפו בחריפות את בני גנץ בשל הצטרפותו המסתמנת לממשלת אחדות עם הליכוד. יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ אמר כי "גנץ הפך למשת"פ של הנאשם מבלפור. על הבטחה אחת ויחידה בנה את עצמו בני גנץ – אלטרנטיבה שלטונית. כניסה לממשלת נתניהו היא יריקה בפרצופם ובגידה באמון של מצביעי כחול לבן וגוש המרכז שמאל כולו.

''גנץ הפנה היום עורף ליותר ממחצית הציבור בישראל. זה מעשה חמור שיש עימו קלון פוליטי וציבורי. בחרתם גנץ? קיבלתם את נתניהו על כתבי האישום שלו את רפי פרץ, סמוטריץ ורגב''.