נשארים בבית היהודי ומתפללים לחיים ארוכים ובריאים

הסגר מחנך אותנו לחיי צניעות. מלמד אותנו לחלוק את היש עם האחר, שבת אחים גם יחד. המרחב המצומצם מאפשר חיזוק וליכוד התא המשפחתי.

הרב אפרים זלמנוביץ' , א' בניסן תש"פ

הרב אפרים זלמנוביץ'
הרב אפרים זלמנוביץ'
צילום: באדיבות המשפחה

ריבונו של עולם! מודה אני לפניך מלך חי וקיים, שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך.

יאמר פרק בתהלים פרק קכ"א

שִׁ֗יר לַֽמַּ֫עֲל֥וֹת אֶשָּׂ֣א עֵ֭ינַי אֶל־הֶהָרִ֑ים מֵ֝אַ֗יִן יָבֹ֥א עֶזְרִֽי: עֶ֭זְרִי מֵעִ֣ם ה' עֹ֝שֵׂ֗ה שָׁמַ֥יִם וָאָֽרֶץ: אַל־יִתֵּ֣ן לַמּ֣וֹט רַגְלֶ֑ךָ אַל־יָ֝נ֗וּם שֹֽׁמְרֶֽךָ: הִנֵּ֣ה לֹֽא־יָ֭נוּם וְלֹ֣א יִישָׁ֑ן שׁ֝וֹמֵ֗ר יִשְׂרָאֵֽל: ה' שֹׁמְרֶ֑ךָ ה' צִ֝לְּךָ֗ עַל־יַ֥ד יְמִינֶֽךָ: יוֹמָ֗ם הַשֶּׁ֥מֶשׁ לֹֽא־יַכֶּ֗כָּה וְיָרֵ֥חַ בַּלָּֽיְלָה: ה' יִשְׁמָרְךָ֥ מִכָּל־רָ֑ע יִ֝שְׁמֹ֗ר אֶת־נַפְשֶֽׁךָ: ה' יִשְׁמָר־צֵאתְךָ֥ וּבוֹאֶ֑ךָ מֵֽ֝עַתָּ֗ה וְעַד־עוֹלָֽם:

ואני תפילתי לך ה' עת רצון אלוהים ברוב חסדך ענני באמת ישעך. שמע קולנו ה' אלוהינו וקבל ברחמים וברצון את תפילתנו כי אל שומע תפילות ותחנונים אתה ומלפניך מלכנו ריקם אל תשיבנו. פתח שערי שמים לתפילתנו.

אבינו מלכנו! בידך נפש כל חי. ממית ומחיה. הסר חרון אפך. הוציאה ממסגר נפשי. מגר את נגיף הקורונה, ושלח רפואה שלימה לחולי עמך ושאר החולים בחולי רע בעולם. הגן עלינו מפני כל מרעין בישין. כתבנו בספר חיים טובים. כתבנו בספר פרנסה וכלכלה, וכתבנו בספר גאולה וישועה.

יהודי חייב היהודי להיות בשמחה תמיד ולקבל על עצמו לקיים את דבר הנביא מיכה (ו' ח') "הִגִּ֥יד לְךָ֛ אָדָ֖ם מַה־טּ֑וֹב וּמָֽה־ה' דּוֹרֵ֣שׁ מִמְּךָ֗ כִּ֣י אִם־עֲשׂ֤וֹת מִשְׁפָּט֙ וְאַ֣הֲבַת חֶ֔סֶד וְהַצְנֵ֥עַ לֶ֖כֶת עִם־אֱלֹהֶֽיךָ". ללכת בדרכי אברהם אבינו שהיה בעל עין טובה, רוח נמוכה ונפש שפלה. ולא חלילה בעקבות בלעם שהיה בעל עין רעה, רוח גבוהה ונפש רחבה (אבות). אל יאמר אדם שלי שלי ושלך גם שלי, שהרי הוא רשע. שלי שלך ושלך שלך הרי זה חסיד (אבות פ"ה).

הסגר מחנך אותנו לחיי צניעות. מלמד אותנו לחלוק את היש עם האחר, שבת אחים גם יחד. המרחב המצומצם מאפשר חיזוק וליכוד התא המשפחתי. האושר נמצא, בפנימיות ולא בחיצוניות, בהתבודדות ולא במרחב הציבורי, בהסתפקות ולא בכוחי ועוצם ידי. בערבות ההדדית ולא בתפוס כפי יכולתך, בשעבוד היצרים ולא בהפקרות. באמונה בה' ולא בכוחי ועוצם ידי. ישראל ערבים זה לזה. כוחנו באחדותנו והיא הערובה לביטחוננו גם בהגנה מפני נגיף הקורונה.

אל תירא עבדי יעקוב. הבוטח בה' חסד יסובבנו. נצח ישראל לא ישקר. אחרי אלפיים שנות גלות שבנו אל ארץ אבותינו ארץ ישראל, ומאז מדינת ישראל היא משגשגת ומשמשת אור לגויים, בזכות האמונה והביטחון בצור ישראל וגואלו.

מצווה מן התורה להישמע להוראות משרד הבריאות תקנות החירום על דבר הסגר עד יעבור חרון אף ה'. ונשמרתם מאד לנפשותיכם! ורפואה קרובה לבוא!