"כחול לבן" התפרקה
בני גנץ: אסור לגרור את ישראל לבחירות רביעיות בתקופה כה מאתגרת

יו"ר הכנסת החדש נפרד משותפיו ל''קוקפיט'' וצייץ בטוויטר: ''יאיר ובוגי, תודה על הדרך שעשינו ביחד בשנה האחרונה. ישראל לפני הכל''.

חזקי ברוך , ב' בניסן תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

יו"ר הכנסת הטרי ויו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, התייחס הלילה (שישי) להחלטתו להקים ממשלת אחדות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

גנץ הודה לשותפיו מ''כחול לבן'' שפרשו לסיעה עצמאית, ''יאיר, בוגי, תודה על הדרך שעשינו ביחד בשנה האחרונה. תמיד תהיו בעיניי פטריוטים שאוהבים את המדינה ופועלים למענה מכל מקום שבו תהיו".

הוא הסביר את החלטתו ללכת עם נתניהו: ''בסוף הדרך אני מאמין שאסור לגרור את ישראל לבחירות רביעיות בתקופה כה מאתגרת כאשר המדינה מתמודדת עם משבר הקורונה והשלכותיו ועל כך אנו חלוקים. ישראל לפני הכל'', הוסיף ח''כ גנץ.

לפי שעה מסתמן כי גנץ ומפלגת חוסן לישראל שעתידים להצטרף לממשלת אחדות יקבלו את תיקי החוץ, הביטחון, המשפטים, התקשורת, התרבות וגם את ראשות ועדת החוץ והביטחון.

בחדשות 13 דווח כי שאר המפלגות מגוש הימין יקבלו בין היתר את משרד האוצר, יו"ר הכנסת, תיק התחבורה, משרד הפנים, המשרד לביטחון פנים, משרד הבריאות וועדת הכספים. את תפקיד יו"ר הכנסת צפוי לקבל יולי אדלשטיין ששימש בתפקיד בשבע השנים האחרונות.

יו"ר יש עתיד, ח''כ יאיר לפיד, תקף אמש את גנץ וטען כי "מה שמוקם היום אינה ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום. זו עוד ממשלה של נתניהו. בני גנץ נכנע היום ללא קרב, וזחל לממשלתו של נתניהו. הצטרף לבלוק הקיצוני-חרדי".

בהצהרה לתקשורת אמר לפיד כי ''משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה.

''מה שמוקם היום זו לא ממשלת אחדות או חירום, זו עוד ממשלה של נתניהו. רצנו יחד כי האמנתי לבני כשאמר שלא יישב בממשלה הרעה הזו", סיפר לפיד.

''אבל משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים. אנחנו הבטחנו שלא נשב תחת ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום. הבטחנו שלא נשב בקואליציה של סחטנים וקיצונים. אמרנו שלא ניתן לפגוע בדמוקרטיה הישראלית. דווקא בשבוע שבו ההתקפה על רשויות החוק הגיעה לשיא - נותנים פרס למפירי החוק. פרס לעבריינות. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה''.

לפיד הבטיח להילחם מהאופוזיציה, ''נשרת את עם ישראל בנחישות ובאמונה. נשמור על החזון של המרכז הישראלי: יחד עם בוגי, עם כל חברינו, נלחם על הדמוקרטיה ומערכת המשפט. נלחם על הכלכלה. על הבריאות. על פיצוי לכל מי שנפגע מהמשבר. בשביל זה אנחנו פה. זה מה שחשוב עכשיו''.

ח''כ משה יעלון אמר כי ''אי אפשר להיות שותפים לניצול המגפה כדי להימלט מספסל הנאשמים. כניסת גנץ לממשלת נתניהו בלתי מובנת ומאכזבת. זו החלטה שרומסת כל נורמה".