השר אריה דרעי:
שוקלים להטיל סגר כללי בליל-הסדר

שר הפנים הודיע כי ישראל נערכת להטלת עוצר כללי בליל הסדר, ''מי שיצא בערב החג - יצטרך לתת את הדין לשוטרים ולחזור לבית מגוריו״.

ערוץ 7 , י"א בניסן תש"פ

מחסום בכניסה לבני ברק
מחסום בכניסה לבני ברק
צילום: דוברות המשטרה

שר הפנים אריה דרעי סיפר הערב (ראשון) כי בליל הסדר שביום רביעי הקרוב יוטל עוצר כללי במדינת ישראל כחלק מהמאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה.

''הציבור צריך להתכונן לזה. מי שיצא בערב החג - יצטרך לתת את הדין לשוטרים ולחזור לבית מגוריו'', אמר דרעי לחדשות 12.

דרעי הדף את הטענות שנשמעו נגד התנהלות שר הבריאות יעקב ליצמן, ''כואב הלב על רצח האופי נגד השר ליצמן. כולם גאים במדינת ישראל שהיא בטוחה יותר מהרבה מדינות בזכות החלטת ליצמן לסגור את השמים מסין כשכולם הופתעו.

''מגיע לו יישר כח על מה שהוא עושה במשרד הבריאות. די לרדיפה הזאת'', הוסיף שר הפנים.

בכאן 11 דווח כי ראש הממשלה נתניהו ושרי הממשלה ידונו על הגבלות תנועה נוספות על כמה ערים ושכונות חרדיות ברחבי הארץ. על פי הדיווח, השרים דרעי וליצמן הביעו התנגדות למהלך. דרעי התנגד לסגר על היישובים אלעד ומודיעין עילית, וגם סלד מהאפשרות להטיל הגבלות על שכונות בירושלים.

מניין הנדבקים בקורונה בישראל עומד נכון להערב על 8,258 בני אדם, מהם 127 חולים במצב קשה.

מניין הנפטרים עומד על 48 בני אדם, האחרונה שבהם היא אישה בת 98 שנפטרה מנגיף הקורונה במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

מוקדם יותר היום ביקר בבני ברק שר הביטחון נפתלי בנט. הוא הגיע לחמ"ל המרכזי ופגש את אלוף (במיל׳) רוני נומה המנהל את מטה המאבק בהתפשטות הקורונה בעיר, את גורמי פיקוד העורף ואוגדה 98 הנמצאים בעיר מאז יום חמישי ואת מפקדי חטיבת הצנחנים.

השר קיבל סקירה אודות פעילות הכוחות בסיוע לאוכלוסיית בני ברק ועל התנהלות התושבים מאז הטלת מגבלות התנועה על העיר בסוף השבוע.

"במהלך היום בעיר בני ברק, צה"ל, אוגדה 98 של הצנחנים, חילקו 12,000 מנות חמות לתושבי בני ברק: לקשישים, לאנשי רווחה, לחבר'ה שלא יכולים לצאת מהבית", אמר השר בנט. ''צה"ל ופיקוד העורף ערוכים לפעול בכל עיר שבה נצטרך. זה מחמם את הלב. ביחד אנחנו נתגבר על הקורונה".