נדחה ערעורו של כרמל שאמה הכהן

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של ראש העיר רמת גן נגד פסק דין בו חויב לפצות את ראש סיעת הליכוד במועצת העיר בגין הוצאת לשון הרע.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תש"פ

כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהן
צילום: Flash90

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב דחו היום (שני) ברוב דעות את ערעורו של ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהן, על חיובו לפצות את אחד מחברי מועצת העיר רמת גן בסכום של 280 אלף ש"ח בגין הוצאת לשון הרע.

האירוע התרחש כאשר שאמה כיהן כממלא מקום ראש העיר רמת גן ואילו התובע, משה ריוח, היה חבר במועצת העיר ועמד בראש רשימת הליכוד שתמכה ביריבו הפוליטי של שאמה, ישראל זינגר.

התביעה מתייחסת הן לישיבת מועצת העיר בה הטיח שאמה דברים קשים בריוח, ואף האשים אותו במעשי שחיתות, והן לפוסט שפרסם שאמה ברשת החברתית פייסבוק וכלל גם הוא האשמות קשות, שאת כולן לא עלה בידו להוכיח.

בין היתר טען שאמה בישיבה במועצת העיר וכן בפוסט שפרסם בפייסבוק כי ריוח נפסל ע"י השב"כ מלכהן כעוזר שר ו/או נפסל מלהיכנס למשרד ראש הממשלה ל רקע פלילי, כי הוא ניסה לקבל במרמה הנחה בארנונה על ביתו ועל בית הוריו בהיותו חבר מועצה, וכן כי כחבר מועצת עיר דרש מקבלן טובות הנאה כדי לקדם תיק בנייה ועוד.

השופטת שלומית יעקובוביץ' סברה כי יש לקבל את הערעור בנוגע לדברים שאמר שאמה בישיבת מועצת העיר, למרות שלא עלה בידו להוכיח אותם, אך להותיר את חיובו בפיצוי בסך 140 אלף שקלים בעקבות הפרסום שפרסם נגד ריוח בפייסבוק.

אולם, סגנית הנשיא יהודית שבח והשופט יונה אטדגי, שופטי הרוב, קבעו כי יש לדחות את ערעורו של כרמל שאמה הכהן על כל חלקיו, וכן לחייב אותו בתשלום הוצאות נוסף לריוח בעקבות הערעור.

"אין מקום לטעמי לנקיטת פרשנות מרחיבה ומקלה, היוצקת אל החוק תוכן לא רצוי, שלא נדרש מלשון החוק, גם לא מתכליתו, ואין מקום להפוך את ישיבות המועצה, אף שנתכנסו כדין, לבמה להטלת רפש בחסות החוק", ציינה השופטת שבח.