היועמ"ש אביחי מנדבליט:
לא עצרנו את הממשלה, "שקר וכזב"

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט דוחה את טענות משרד הבריאות וראש הממשלה כי הוא מנע את בידוד השבים מחו״ל.

אורלי הררי , י"ז בניסן תש"פ

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

היועץ המשפטי לממשלה מבהיר כי לא עיכב ולא מנע מהממשלה לפעול על-פי הצרכים, כפי שהוצגו, בנוגע לבידודם של מי ששבו לארץ מחו"ל, "מדובר בתדרוך שקרי וכוזב", מבהירים בלשכתו.

בלשכת היועמ"ש מבהיר כי בתחילת החודש אישרה הממשלה תיקון לתקנות שעת חירום שמסמיך את משרד הבריאות להורות על כך שכל אדם הנוחת בישראל ייכנס לבידוד במלונית למשך 14 ימים, כולל בכפייה, אלא אם הוכיח לשביעות רצונו של נציג משרד הבריאות בשדה התעופה כי יש באפשרותו להיות בבידוד ביתי.

"זהו כלי משמעותי ואפקטיבי אותו ביקשה הממשלה ואושר משפטית ע״י היועץ המשפטי לממשלה, כדי להתמודד עם התפשטות נגיף הקורונה מאת אלו המגיעים לארץ מחו״ל.

מובן כי לשם הבטחת האפקטיביות של כלי זה נדרש יישומו באופן קפדני על ידי הגורמים המבצעים בשטח. יש לוודא כי הדברים אכן מבוצעים, כנדרש על פי התקש״ח.

מתברר כי היום בשבת, ביקש משרד הבריאות לראשונה להקשיח עוד יותר את המנגנון שיחול על אלו החוזרים לארץ, כדי להבטיח באופן מלא את חובת הבידוד. היועץ המשפטי לממשלה ונציגיו פועלים יחד עם גורמי המקצוע והדרג המדיני כדי למצוא הסדר מתאים שיעמוד בדרישות הדין. כל פרסום ביחס לעמדה המשפטית הסופית ביחס להסדר המתוקן, שהתבקש כאמור לראשונה רק היום, הינו חסר בסיס", לשון הודעת היועמ"ש.