שליחת חב"ד חני ליפשיץ תדליק משואה

"חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בקטמנדו שבנפאל מסמלת את הערבות ההדדית, את הכנסת האורחים החמה ואת אהבת ישראל", מסרה השרה מירי רגב.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

חני ליפשיץ
חני ליפשיץ
צילום: דוברות

שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים בישרה היום (ראשון) לחני ליפשיץ, כי היא תשיא משואה בטקס הדלקת המשואות לנעילת אירועי יום הזכרון ופתיחת אירועי יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל.

השרה מירי רגב מסרה בעקבות ההודעה, "אני שמחה להודיע על החלטתי לבחור בחני ליפשיץ להשיא משואה ביום העצמאות ה- 72 של מדינת ישראל. חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בקטמנדו שבנפאל מסמלת את הערבות ההדדית, את הכנסת האורחים החמה ואת אהבת ישראל, המאפיינות את מלאכת הקודש של בתי חב"ד בעולם".

"חני הקימה יחד עם בעלה את בית חב"ד בקטמנדו לפני עשרים שנה ומאז הוא מהווה בית חם לעשרות אלפי ישראלים ויהודים מכל כנפי תבל לצד היותו מגדלור של חסד, מקום מפגש לשלל גווניה של החברה הישראלית ונווה מדבר של רווח והצלה לכל נזקק", ציינה רגב.

לדבריה, "חני מביאה לידי ביטוי באורח מעורר הערצה את חזונו של הרבי מלובביץ' זצ"ל ואת ידם המושטת של בתי חב"ד ברחבי העולם בכל שעה לסייע בשגרה ובחירום. גמילות החסדים ואהבת הזולת, האופייניים לחני, לבעלה, לשליחות ולשליחי חב"ד ברחבי העולם, מהווים את הדבק האנושי החם, המלכד את עמך ישראל, מכל הקצוות והקהילות, סביב מדורות השבט בבתי חב"ד בעולם כולו. פעילותם של בתי חב"ד בעולם, המשמשים 'חוף מבטחים' לכל יהודי בעולם בימים שבשגרה וכל שכן בימים אלה של התמודדות עם מגפת הקורונה ראויה לכל שבח"

טקס הדלקת המשואות הממלכתי ייערך השנה בסימן חיבורים בחברה הישראלית.