זה לא אישי

אתם טועים חברי מהשמאל. העמדה של הימין איננה נובעת רק מסיבות פוליטיות, אנחנו מגבים את נתניהו קודם כל מסיבות מוסריות.

מוטי קרפל , כ"ה בניסן תש"פ

מוטי קרפל
מוטי קרפל
צילום: עצמי

אין לי ציפייה לשכנע את אנשי השמאל בעמדת אנשי הימין בקשר לענייניו המשפטיים של נתניהו, אבל אני בהחלט מצפה מהם, לפחות מההגונים והאינטליגנטיים שביניהם, ואני משוכנע שיש הרבה כאלה, להבין את עמדת אנשי הימין בסוגיה.

אנחנו, אנשי הימין, לא חושבים שענייניו המשפטיים של נתניהו הם "ענייניו האישיים". אנחנו משוכנעים שהסיבה היחידה שנפתחו כנגדו החקירות והוגשו נגדו תיקי האישום היא היותו המנהיג הפוליטי של הימין והעובדה שבגללו השמאל לא יכול בשום אופן לנצח את הימין בבחירות.

מסיבה זו אנחנו חושבים שההתעקשות שלו בימים אלה לוודא שבית המשפט העליון לא יתערב בשיקולי המערכת הפוליטית, ולא יטרפד את ההסכמות לרוטציה בממשלת החירום או האחדות המתרקמת, איננה "עניין אישי". כשנתניהו מתעקש היום לוודא שמערכת המשפט לא תתערב בהסכמות של הכנסת, ובמנגנון המוסכם של הרוטציה, זהו מבחינתנו עניין ציבורי וממלכתי למהדרין. 

קצת מביך לראות אנשי שמאל מצפים מאנשי הימין לצאת נגד נתניהו על כך שממשלת הרוטציה המסתמנת מתעכבת כביכול רק בגלל "ענייניו המשפטיים האישיים". הם כלל לא אישיים, כאמור.

להפך, אנחנו משוכנעים מעומק ליבנו שהשחיתות שבאה לידי ביטוי ברדיפה המשפטית של נתניהו בכלל, ובתביעה הזו של אנשי השמאל בפרט, היא שחיתות הרבה יותר עמוקה מכול האשמות שנתפרו לנתניהו, גם אם בית המשפט יוציא אותו אשם בהן. 

עשרה קבין של מוסריות ירדו לעולם. רק חוסר מודעות עצמית גורם לאנשי השמאל לחשוב שהם נטלו תשעה מהן, ואנשי הימין בקושי אחד. לא, אתם טועים חברי מהשמאל; העמדה של הימין איננה נובעת רק מסיבות פוליטיות. אנחנו מגבים את נתניהו קודם כל מסיבות מוסריות.

אנחנו עדיין זוכרים איך כל הרדיפה המשפטית הזו החלה, ב"תחקירים" של אנשי תקשורת מגויסים שמעלו בתפקידם, ובהפגנות של פרחח אחד ושמו אלדד יניב. העובדה שהם הצליחו לסחוף אחריהם את רוב השמאל הישראלי, היא תעודת עניות לשמאל. אנחנו משוכנעים מעומק ליבנו, שהרדיפה המשפטית הזו, למרות גלגולי העיניים שלה, היא השחיתות הכי גדולה שהתגלתה בישראל מאז קום המדינה. 

הגיע הזמן שתתבגרו ותבינו ותפסיקו לפתח ציפיות: מבחינתנו נתניהו איננו עוסק בענייניו האישיים, הוא גם לא "הנאשם", וגם לא "עבריין שמנסה להימלט מאימת הדין", אלא מי שמגן על הדמוקרטיה הישראלית מפני התקשורת המושחתת והמגויסת ומפני מערכת המשפט שלא יודעת את מקומה, ובסך הכול מהשחיתות הגדולה ביותר שנראתה כאן מאז קום המדינה.

שלא תיטעו. יש לו מאתנו גיבוי מלא למאבק החשוב הזה.