אריה דרעי: מעל 60% מהחולים - חרדים

"הוכח שהציבור החרדי נשמע יותר מכל המגזרים להנחיות ושיתף פעולה עם כל מהלך שעשינו כדי להוריד את כמות החולים", סיפר יו"ר ש"ס.

מיכל לוי , ו' באייר תש"פ

מאה שערים
מאה שערים
צילום: יהונתן ולצר/TPS

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי הסביר הערב (ה') כי התחלואה הגבוהה בקרב החרדים נבעה מההתכנסויות הצפופות בפורים וסיפר כי רוב החולים בישראל משתייכים למגזר החרדי.

"מעל 60% מהחולים בישראל היו לצערנו מהציבור החרדי, בגלל תקופת פורים שהיה מותר להתכנס" אמר דרעי בראיון לרדיו 'קול חי'.

עם זאת אמר כי "הוכח שהציבור החרדי נשמע יותר מכל המגזרים להוראות ולהנחיות ושיתף פעולה לכל מהלך שעשינו כדי להוריד את כמות החולים".

דרעי ציין כי הפינוי למלוניות עבר בהצלחה. "כדי להבין את המספרים, היום מסתובבים בבני ברק אולי 250 חולים. חלקם החלימו וחלקם הגדול בבתי מלון".

בדבריו סיפר כי הרבנים החליטו שלא לחדש לימודים בקרב הכיתות הקטנות. "ההנחייה שלנו זה לפתוח רק את הכיתות הגבוהות. אנחנו מחכים לאישור סופי הערב או מחר. גדולי ישראל לא מוכנים שנסכן את חיי הילדים הקטנים. לכן הכיוון כרגע זה לא לפתוח את כיתות א׳ עד ג".

"ידוע לי על כמה וכמה ישיבות מכל החוגים שאישרו סופית על תחילת לימוד בשיטת הקפסולות". בשטח כבר ישנה עבודה אינטנסיבית. יש כבר ועדת היגוי מסודרת שפועלת לצד ׳ועד הישיבות׳. יש שם נציג שלנו שהוא הרב דוד בן שמעון, יהיה גם נציג חסידי ונציג לציבור הליטאי. יש עוד פתרונות של לימוד במרחב הפתוח שאני עובד ומקדם".

בהתייחס להטלת הסגר בירושלים הסביר שר הפנים כי "הדרישה לסגור הערב את שכונת רוממה מרכז בירושלים זה ממשרד הבריאות. בתחילה הם ביקשו לסגור אתמול שכונות נוספות בעיר. הם הגישו את בקשת הסגר ואנחנו השרים תמכנו".

אשר לשכונת הבוכרים בירושלים הבהיר דרעי, "המגמה כעת בירידה, תושבים רבים פונו משם לבתי מלון, לכן שם אין סגר".