להתחתן בתוך שנה? השיטה נחשפת

יצאנו לבדוק כיצד השפיעה הקרונה על עולם הדייטים ובעיקר כיצד ניתן לחזור ולהכיר את האדם המתאים לי ביותר.

בשיתוף 'בואי כלה' , י"א באייר תש"פ

חוזרים לדייטים
חוזרים לדייטים
istock

בימים אלו מסתמנת פתיחת סגר הקורונה וחזרה הדרגתית לשגרת החיים.

יצאנו לבדוק כיצד השפיעה הקרונה על עולם הדייטים ושוחחנו עם אלי גרון, מנהל ביה"ס לזוגיות ''בואי כלה''.

"לדעתי מעולם הדייטים לא פסקו. היו אומנם אנשים שטעו ויצאו להפסקה. אך אצלנו בביה"ס לזוגיות בואי כלה המשכנו להעביר הדרכות כיצד ניתן להיפגש באופן אפקטיבי בזום או או בכל תוכנת וידאו אחרת גם בתקופת הקורונה", אמר.

אנשים אכן הצליחו לצאת לדייטים ולהתקדם בקשר גם בשיחות וידאו?

אם זה עובד מצוין בעולם העסקים, למה שזה לא יעבוד מצויין בעולם הדייטים? יחד עם זאת אף אחד לא חשב להתחתן דרך הזום ב"ה.

כך שמי שלמד כיצד לעבור מסך נכון, והתגבר על החסימות הנפשיות מדייט בזום, יכל ליצור קשר חדש ולהתקדם בו כעת כאשר הסגר הולך ומתפוגג. עכשיו זה הזמן לצאת מהבית ולפגוש אחד את השני באופן אמיתי יותר. מה שחשוב זה שלא שרפנו חודשים מהחיים ללא התקדמות בדרך לחתונה.

היציאה מהקורונה לדייט פיזי ראשון, מזכירה לי את האתגר הגדול ביותר לדעתי בעולם הדייטים. הפער בין מה שפוגשים באתר ההכרויות לבין מה שפוגשים במציאות, שלפעמים זה פער עצום. יש פיתרון לדבר הזה?

כן ודאי, אפילו פתרון טוב. אבל קודם כל בו נגדיר את הבעיה נכון. באתר ההכרויות אנו פוגשים תמונה + טקסט.

שאם כל מה שכתבו שם נכון, אז בעצם אתר ההכרויות נותן לי רק את הבירור השכלי הראשוני על הצד השני. בדייט עצמו אני למעשה פוגש בפעם הראשונה את הבירור המנטלי שיש ביני לבין הצד השני. ולכן רוב הקשרים נופלים בדייט ראשון. משום שגם אם הצד השני היה מתאים לי מבחינת הבירור השכלי (רמה דתית, לימודים, עבודה וכו') זה עדיין לא אומר שאנו מתאימים מבחינת הבירור המנטלי. האישיות שלנו יכולה להיות שונה מאוד, למרות שאנו שייכים לאותו קבוצה באוכלוסיה.

אבל יש גם את שיחת הטלפון שלפני הדייט הראשון, למה שם אנו לא מצליחים לעלות על הפער המנטלי בין בני הזוג, ולמעשה משאירים את הבירור הזה לדייט הראשון ומתאכזבים כל כך הרבה?

הטלפון טוב להעברת מידע בין צד לצד, הטלפון גרוע בהכרות בין שני הצדדים. מלבד המידע השכלי המועבר בין בני הזוג בטלפון, כמה כבר אפשר לעלות על פערים מנטלים? זה צריך להיות דבר מאוד בולט על מנת שנרגיש שיש משהו שלא מסתדר לנו בצד השני. לכן השיחה בטלפון חוזרת להיות בעיקרה בירור שכלי אחד על השני.

בעיה נוספת היא שהתת מודע שלנו משלים לנו לבד את החלקים החסרים שיש לנו בפאזל על הצד השני. והרי אנו לא יכולים לדמיין אדם שעדיין לא פגשנו מעולם. לכן גם אחרי שיחות הטלפון עדיין אנשים נפגשים לרוב עם אנשים שלא מתאימים להם מלכתחילה. במקום לדעת כיצד להיפגש באופן ממוקד עם הקבוצה שהכי מתאימה להם באוכלוסיה, ולהתקדם הרבה יותר מהר לחתונה.

אז עכשיו אנשים יוצאים מסגר הקורונה וחוזרים להיפגש באופן פיזי אחד עם השני, איך חוסכים את כל הדייטים המיותרים והמפוספסים מלכתחילה שלא מקדמים אותנו לשום מקום? איך ניתן להפסיק להיפגש עם כל העולם, ולהיפגש רק עם מי שמתאים לי ביותר להקמת בית? לדעתי זאת שאלת השאלות בכל הנושא הזה של הדייטים.

אלי גרון
בואי כלה

אני מסכים איתך שזו אחת השאלות החשובות ביותר בדרך לחתונה, לצד זאת שיש עוד כמה שאלות חשובות בדרך. הרי שאחרי שעברנו את הדייט הראשון יעלו שאלות כגון כיצד להכיר היטב את הצד השני באופן שנותן לי ביטחון בקשר, כיצד לפתח את הקשר באופן שלא נתאהב מהר מדי, ומצד שני שלא נחסום את הרגש ואז הקשר יתקדם לאט מדי, כיצד נתגבר על פחדים וחששות בדרך לחתונה, ועוד שאלות רבות שכל מי שנפגש מתמודד איתם. מלבד השאלה הראשונה שעסקנו בה. כיצד לצאת לדייטים רק עם מי שמתאים לי לכתחילה, ולא עם כל השאר?

הבשורות הטובות הן שבקרוב אני יוצא עם הדרכה בשידור חי באינטרנט, לגמרי בחינם. בהדרכה המיוחדת אחשוף את השיטות שלי כיצד ניתן להיפגש עם האדם המתאים לי ביותר מלכתחילה. ועוד דברים רבים נוספים. או בקיצור כמו שאני אוהב להגיד. בוויבנר אחשוף את שיטת "בואי כלה" כיצד להגיע לחתונה בחצי שנה עד שנה.

זהו? חצי שנה עד שנה? מפתיע. זה כל מה שצריך על מנת להתחתן עם האדם הנכון?

אם יודעים ללכת בדרך הנכונה לא צריך יותר מזה, כל השאר הוא בזבוז זמן אחד גדול הנגרם מכך שאף פעם לא לימדו אותנו כיצד להיפגש נכון.

זה הקישור לרישום לוובינר להגיע לחתונה בפחות משנה. כדאי להירשם עכשיו על מנת להבטיח את מקומך מראש. זו מתנה שאני נותן לציבור על חשבוני. פשוט חבל לפספס.