ליגת העל בכדורגל חוזרת?

בהצהרה שניתנה הערב על ידי ראש הממשלה נתניהו, התייחסה גם השרה רגב להחזרת הכדורגל הישראלי ואמרה כי זו תשוב עד סוף החודש

נרי וייס , י' באייר תש"פ

נתניהו ומירי רגב. הכדורגל הישראלי חוזר?
נתניהו ומירי רגב. הכדורגל הישראלי חוזר?
צילום: גילי יערי, פלאש 90

אחרי מעל חודש וחצי של הגבלות ואיסורים, הערב (שני) קיבלו אזרחי המדינה בשורות טובות עם הצהרתו של ראש הממשלה נתניהו בדבר אסטרטגיית היציאה.

מי שהתבשרו גם כן בבשורות טובות הערב על ידי ראש הממשלה נתניהו אלו אוהדי הספורט במדינה וכל העוסקים במלאכה, כשזה אמר כי עד אמצע יוני ייפתחו בהדרגה מתקני הספורט במדינה וכי הספורט והפנאי יחזרו לאט ובטוח.

לא רק זאת, אלא שדבריו של ראש הממשלה נתניהו שאמר כי "השאיפה היא לבטל כליל את הגבלת ההתקהלות ב-14 ביוני", גרמה לרבים לפרש זאת כאפשרות לקיים משחקים ואירועים ספורטיביים עם קהל, בשורה אדירה ביחס לאווירת הנכאים והתחזיות הפסימיות והקודרות שנובאו במשך תקופה ארוכה.

גם שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה בהמשך לחזרת הספורט הישראלי ובעיקר ענף הכדורגל הפופולארי, כשאמרה כי "עוד הלילה נקיים דיון על החזרת האימונים לקראת חידוש הליגה עד סוף החודש, וסיומה לא יאוחר מאמצע יולי".

בתחילה התבלבלה השרה רגב ואמרה כי מדובר על חזרת ליגת הכדורסל, אך בהמשך תיקנה את עצמה והודתה בטעותה כשכמובן כל ההתייחסות היא לליגת הכדורגל שפועלת במשך זמן רב על חזרה לשגרה ולפעילות, בניגוד לליגת הכדורסל שם הדבר קשה ומורכב הרבה יותר.

"אנחנו נקבע מודל ונביא אותו מחר לאישור ראש הממשלה, כדי שנעמוד בהנחיות משרד הבריאות ולא נגרום לקריסת כל הליגות", התחייבה השרה רגב והוסיפה כי "היום אנחנו יוצאים עם מספר בשורות נוספות המיועדות לציבור הרחב חובב הספורט. הציבור יכול לחזור לפעילות ספורטיבית שכוללת ריצה, הליכה ורכיבה על אופניים בכל מקום וללא הגבלת ריחוק. ההגבלה היחידה שעדיין קיימת היא פעילות בזוגות ואני מקווה שהיא תשתנה. חזרה של חדרי כושר לפעילות עוד השבוע וכך גם פעילות סטודיו, חזרה מיידית של פעילות מועדוני ספורט, טניס, התעמלות ועוד וכן חזרה של הספורט הימי לציבור הכללי במיידי עם סקי, דייג וכל יתר הפעילויות שכולן מותרות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il