"15 הרוגים איראניים בתקיפה בסוריה"

כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי בתקיפה הלילה נהרגו 15 פעילי מיליציות.

ערוץ 7 , י"א באייר תש"פ

 גבול סוריה
גבול סוריה
צילום: יצחק הררי. פלאש 90

15 מחבלים של מיליציות המזוהות עם איראן נהרגו בתקיפה הלילה (שלישי) באזור דיר א-זור שבמזרח סוריה. כך דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם. ‎

כלי התקשורת בסוריה דיווחו הלילה על שתי תקיפות שבוצעו באמצעות מטוסי קרב, האחת באזור העיר חלב שבצפון סוריה והשנייה בדיר א-זור שבמזרחה.

המשטר הסורי ייחס את התקיפה בחלב לישראל. מערכות ההגנה האווירית במדינה הופעלו בעקבות התקיפה שלפי דיווחים היתה נגד המרכז למחקרים מדעיים בעיר חלב.

אתמול הגיעה טיסת מטען של חיל האוויר הסורי מטהרן לנמל התעופה בלטקיה, ובשעות הערב חזר המטוס לבסיסו בדמשק.

בלילה שבין חמישי לשישי דווח כי מטוסי קרב של צה''ל תקפו עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בערים קוניטרה ותל אלאחמר שבצפון רמת הגולן הסורית. מספר בני אדם נהרגו בתקיפות.

בתחילת השבוע שעבר הופעלו מערכות ההגנה האווירית בסוריה ולפי דיווחים במדינה בוצעה תקיפה ישראלית סמוך לדמשק. בתקיפה נהרגו שבעה בני אדם, ארבעה פעילי מליציות פרו איראניות ושלושה אזרחים.

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס לאחרונה למאבק הישראלי נגד התבססות איראן בסוריה. "תהיו עם אוזניים ערניות לדברים ואתם תראו או תשמעו. לא רק שאנחנו ממשיכים לבלום את ההתבססות האיראנית בסוריה, אנחנו עברנו חד משמעית מבלימה לדחיקה החוצה", אמר בנט. "במקביל - לא ינום ולא יישן צה"ל. אני קובע, זה ביתר שאת, בעוצמות שלא ידענו בעבר, וזה מצליח".