הצעה ב"הישרדות": לשרוף תהילים

אחד ממשתתפי התוכנית מציע לשרוף ספר תהילים ומעורר סערה. "קשה לי להבין כיצד התועבה הזו מקבלת מסך דווקא במדינת היהודים".

חזקי ברוך , י"א באייר תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בקטע מהפרק השני של התוכנית "הישרדות" שאמור היה להיות משודר אמש (שני), הציע אחד המשתתפים להשתמש בספר תהילים כדי להדליק אש.

השורד עידו קוז'יקרו העלה את הרעיון ועורר סערה. בעקבות ההתנגדות הוא הציע לשרוף "רק את שני העמודים הראשונים".

השורדת ליטל סמדג'ה הגיבה בכעס: "יש נושאים שלא צוחקים איתם איתי, מה זה אני אשרוף את התהילים? מה אתה אומר, חמוד, שלא נשרוף אותך, נשמה".

קוז'יקרו עצמו הגיב בשיחה עם ישראל היום: "זה נאמר בבדיחות ולא היתה כוונה לשרוף את התהילים. כמובן שאני מכבד כל דת. ב'הישרדות' אנו בתנאי לחץ וכדאי שלא ימהרו לשפוט".

מהפקת "הישרדות" נמסר בתגובה: "הדברים מדברים בעד עצמם ומי שראה את הקטע המדובר הבין כי זה נאמר בהומור. יחד עם זה הפקת 'הישרדות' מתנצלת אם מישהו נפגע מהדברים שנאמרו".

שר התקשורת דודי אמסלם (הליכוד) שלח מכתב חריף ליו"ר הרשות השניה, דרש לגנוז את הפרומו ואף למחוק את הקטע המדובר ולא לשדר אותו. ''אם קטע כזה היה משודר מעבר לים היינו נזעקים על התכנים האנטישמיים והפגיעה ביהדות, ובצדק רב - לכן קשה לי להבין כיצד התועבה הזו מקבלת מסך דווקא בערוץ מסחרי במדינת היהודים, ויש להצטער על כך ולגנות זאת", כתב אמסלם.

''אני מבקש לערוך בירור מיידי עם מנהלי רשת 13 ולברר מדוע אושר הפרומו לשידור, ואם עוד אפשר לא לשדר את הקטע כולו בתוכנית הערב, ובכל אופן שהמקרה יטופל בכל המישורים האפשריים", הוסיף השר.