אריה דרעי: 70% מחולי הקורונה בישראל הם חרדים, צריך חשבון נפש

"מצד שני תראה את גודל הנס", אמר יו"ר ש"ס. ''בניו יורק בערך פי 60 נפטרו ממה שבישראל".

ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הפנים אריה דרעי, יו"ר מפלגת ש"ס, מודאג מכך שרוב חולי הקורונה שאובחנו בישראל משתייכים למגזר החרדי וקורא לעשות ''חשבון נפש'' מעמיק בתוך הציבור.

בריאיון לאתר "כיכר השבת" אמר דרעי "צריך לעשות חשבון נפש מעמיק מאוד בתוך הציבור שלנו. ‏לצערי הרב, 70% בערך מהחולים בכל מדינת ישראל - הם חרדים. ‏

"אל תספור רק את ירושלים, בני ברק, ביתר עילית, אלעד ומודיעין עילית. ‏גם בתוך הערים האחרות בארץ, מי שמכיר את הנתונים כמוני יודע שגם השכונות שם זה בעיקר חרדים. ככה שגם על זה צריך לעשות חשבון נפש".

דרעי המשיך: "אז יש לנו הסברים - פורים, בתי כנסת, חתונות, הכול נכון. אבל מצד שני תראה את גודל הנס. גם בחוץ לארץ זה פגע ביהודים החרדים בצורה נוראה, בניו יורק, בלונדון, בצרפת, גם בארגנטינה. בניו יורק עשינו חשבון, בערך פי 60 נפטרו ממה שבישראל. אז זה אומר מה? מצד אחד הקדוש ברוך הוא שומר עלינו ומצד שני הוא מדבר איתנו ואת זה צריך לדעת".

על פי העדכון האחרון שמסר משרד הבריאות, 16,454 חולי קורונה אובחנו עד היום בישראל, 4,831 מוגדרים כחולים 'פעילים'. 64 חולים מונשמים בבתי החולים. מניין הנפטרים עומד על 247, ועד היום החלימו 11,376 ישראלים מנגיף הקורונה.