נתניהו הודיע: עלה בידי להרכיב ממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע ליו"ר הכנסת בני גנץ ולנשיא המדינה ראובן ריבלין כי עלה בידיו להרכיב ממשלה.

חזקי ברוך , י"ט באייר תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח הערב (רביעי) מכתב ליו"ר הכנסת ח"כ בני גנץ ולנשיא המדינה ראובן ריבלין והודיע להם כי עלה בידיו להרכיב ממשלה.

נתניהו מתכוון, אם לא ימוצו המגעים עם ימינה, לשמור עבורה את תיק החינוך שיימסר לאחד מחברי הכנסת תוך הבהרה שהדבר נעשה לזמן קצר אולם נראה כי המרחק בין עמדות ימינה והליכוד גדול.

מוקדם יותר שוחחו יו"ר ימינה השר נפתלי בנט וראש הממשלה נתניהו בניסיון להביא לפשרה שתאפשר למפלגה להצטרף לממשלת האחדות.

בשיחה לא הושגו הסכמות. בימינה אמרו לאחריה כי "בשיחה אמר ראש הממשלה כי הצעת הליכוד לא השתנתה ולא תשתנה. ההצעה היא תיק ירושלים, סגן שר עם אחריות לשירות הלאומי והתיישבות, חצי יו"ר ועדת קליטה ושר נוסף".

מטעם הליכוד נמסר בתגובה, "ראש הממשלה נתניהו עשה כעת ניסיון אחרון להכניס את ימינה לממשלה, לפני הנחת ההסכמים הקואליציוניים הלילה. ראש הממשלה הציע לבנט הצעה משופרת - חינוך או תיק כלכלי בכיר לבחירתו, בנוסף לתיק ירושלים והחטיבה להתיישבות, השירות הלאומי והמורשת. לצערנו בנט דחה את ההצעה בשל המאבק הפנימי בתוך ימינה על חלוקת התיקים ומכיוון שמה שחשוב לו זו כיסאולוגיה ולא אידיאולוגיה".

בימינה ציינו כי "המילים תיק כלכלי בכיר לא נאמרו בשיחה, גם תיק החינוך לא. נתניהו אמר 'תיק נוסף' מבלי לפרט איזה. המשמעות: הקטנת ההצעה המקורית". בליכוד ענו על כך שהתיק שהוצע לבנט הוא אחד מהשניים: אנרגיה או תחבורה.

בליכוד גם ממשיכים לנסות ולפצל את ימינה כשמבחינתם החוליה החלשה הוא הרב רפי פרץ שנפגש עם היום עם נתניהו. במפלגה מעריכים שאם יינתן לו תפקיד שר משמעותי, ייתכן שיסכים להותיר מאחוריו את חבריו לימינה ולהיכנס לקואליציה.