ח"כ יבגני סובה: "לממשלה הנוכחית אין קשר לימין"

ח"כ יבגני סובה מישראל ביתנו משוחח עם ערוץ 7 על התנהלותו של בני גנץ כלפי מפלגתו ועל החשש שלו מהתנתקות נוספת שיוביל נתניהו.

חזקי ברוך , כ"ד באייר תש"פ

ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו) מותח ביקרת חריפה על הממשלה החדשה שהוקמה.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא טוען כי "הממשלה שקמה אינה ממשלת אחדות. זו ממשלת נתניהו, שפועל ממניעיו האישיים. אין לי טענות אליו אלא לשותפים שלו".

"לקרוא לממשלה, ממשלת אחדות, כשאין בה אחדות זה לא אמיתי. חוסר האמון בין גנץ לנתניהו ברור, אז איך מצפים שהם ינהלו מדינה מתוך אמון הדדי", תוהה סובה.

לדבריו, "גנץ בגד בנו, כי הסיכומים שלנו עם כחול לבן היו שונים ממה שיצא. אנחנו, כשהמלצנו על בני גנץ, חשבנו שזה נכון כדי להגיע לאיזונים ובלמים בתוך הכנסת. בני גנץ, שנתן לנו מילה, לא עמד בלחץ".

בשיחה מביע ח"כ סובה דאגה מהתנהלותה העתידית של הממשלה. "אני רואה בממשלה הזו, משהו שאחרים לא רואים. היא מזכירה לי את התקופה לפני ההתנתקות. יש לי חשש כבד היום שבשביל להימלט מהמשפט נתניהו יעשה דבר שרחוקים מאוד מהימין".

"אנחנו מפלגת ימין וניתן גיבוי להחלת ריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן. כשאני רואה את ההתנהלות של ראש הממשלה ושלממשלה הנוכחית אין שום קשר לימין אני מודאג. היחיד שיקבע לאן תלך הממשלה ואיך היא תיראה הוא רק נתניהו וגנץ יודע זאת", הוא מסכם.