מאות משפחות מחוץ למפת הריבונות

תושבי הישובים והמאחזים שמחוץ למפה שלחו מכתב לראש הממשלה נתניהו, בו הם מבקשים ממנו להבהיר מה יהיה עתידם לאחר החלת הריבונות.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תש"פ

גבעת אסף. ארכיון
גבעת אסף. ארכיון
פלאש 90

תושביהם של 25 יישובים צעירים ומאחזים הופתעו לגלות כי היישובים בהם הם מתגוררים, ביניהם כאלו המיועדים להסדרה על פי החלטות ממשלה רשמיות, אינם כלולים במפת הריבונות ששרטטו האמריקנים.

המשמעות: גם אם ישראל תחיל את הריבונות כצפוי בעוד כחודש, הישובים בהם הם מתגוררים לא יכללו בשטח שיהפוך לישראלי.

על פי הדיווח ב'כאן חדשות', ראשי הישובים, החברים ב'פורום ההתיישבות הצעירה', שלחו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הם מבקשים ממנו להבהיר מה יהיה עתידם לאחר החלת הריבונות.

"מבקשים להסדיר לאלתר את מעמד כל הישובים הצעירים במסגרת תוכנית המאה, ולהבהיר להנהגות הישובים ולתושבים כולם את מה שצריך להיות מובן מאליו: אף ישוב לא ייעקר ואף משפחה לא תפונה מביתה", נאמר במכתב.

בחלק מהמקרים מדובר ביישובים גדולים, כדוגמת חוות גלעד ועשהאל, בהם מתגוררים יחדיו מאות משפחות. בכלל היישובים המדוברים מתגוררים כ-2,000 תושבים שחוששים שבעקבות תכנית טראמפ הסכנה לפינויים תגבר.

על הפניה חתומים תושבי היישובים: גבעת אסף שבבנימין, עינות קדם שבבקעת הירדן, פני קדם, צור שלם, שדה בועז, ותקוע ד' שבגוש עציון, אדוריים, חוות מעון, נגוהות מערב ועשהאל שבהר חברון, גבעות איתמר, החווה של סקאלי, חוות גלעד, מאחזי יצהר, מעוז צבי, מעלה ישראל וסנה יעקב.