קלמן ליבסקינד:
החלת הריבונות נראית כרגע כמו סיפור כיסוי לקידום הקמת המדינה הפלסטינית

ארץ ישראל שייכת לנו. לא משחקים בה, לא מהמרים עליה, לא מקפיאים את הבנייה בה, ואם המאבק עליה דורש זמן ואורך רוח, יש לנו אותם

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

קלמן ליבסקינד
קלמן ליבסקינד
ניסים לב

"לא היו ימים מסוכנים להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון כימים האלה, שבהם ניחוחות הגאולה מסממים וממסטלים, מערפלים את החושים ומקהים את פעולתם של כל מנגנוני הזהירות", כותב העיתונאי קלמן ליבסקינד בטורו בעיתון מעריב.

"קשה להבין את מה שעובר על המחנה הלאומי בתקופה החשובה הזו. אולי זה בנימין נתניהו שמצליח להלך עלינו קסם. אולי זה החיבוק הנעים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אולי זו הקורונה שטורדת את המנוחה, ואת המשפחה ואת הפרנסה.

כך או כך, על סדר היום שלנו מונחת 'תוכנית המאה' של הנשיא האמריקאי, שהיא והמפה שלצדה מדברות על מדינה פלסטינית, מציירות את המדינה הפלסטינית ומעידות בקול גדול שאל המדינה הפלסטינית הזו צועדים הצדדים. והימין הישראלי, שההתנגדות להקמתה של מדינה פלסטינית צעקה מכל שלט שלו, בכל הפגנה שלו, מאז ומתמיד - ישן בעמידה".

עוד כותב ליבסקינד בטור "יש משהו מוזר בניסיון לחבק את תוכנית טראמפ ולהאמין שהיא לא תקדם את הקמתה של מדינה פלסטינית. המדינה הפלסטינית מככבת בכל פינה בתוכנית. היא לא מסתתרת. לא צריך לקרוא אותה בין השורות".

"בתוך המרחב הפלסטיני הרציף המתוכנן, כפי שהוא משורטט על המפה היחידה המוכרת כיום, יישארו כ־20 יישובים יהודיים במובלעות מבודדות. במובלעות הללו מתגוררים יותר מ־18 אלף יהודים - סדר גודל של פעמיים גוש קטיף".