זעם בימין בעקבות החלטת ״כאן״ לקצץ את קלמן וסג״ל

שר התקשורת יועז הנדל: לתאגיד יש מחויבות ואחריות ציבורית להשמיע כמה שיותר קולות מגוונים ואני מצפה שיפעל לאור עקרון זה.

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תש"פ

קלמן וסג"ל (קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל)
קלמן וסג"ל (קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל)
צילום מסך

ביקורת חריפה נמתחה ברשתות החברתיות נגד החלטת מנכ״ל התאגיד ״כאן״ אלדד קובלנץ להוריד מהאוויר את התוכנית ״קלמן וסג״ל״.

התוכנית משודרת בכאן 11 החל מינואר 2019, בכל ערב ב-19:00 למשך 50 דקות לפני המהדורה המרכזית. התוכנית תרד מהמסך ב-19 ביולי ובמקומה תהיה תוכנית אקטואליה בהובלת גאולה אבן.

עורך העיתון מקור ראשון חגי סגל הגיב: ״הורדת התוכנית ״קלמן סג״ל״ היא מעשה עז מצח של הנהלת תאגיד השידור אשר בעת האחרונה חותרת במרץ לשחזר את עידן ההטיה האנטי דמוקרטי ברדיו הישן ובטלוויזיה של פעם. כל הבטחות האיזון עלו בעשן, והשידור הפך לצפצוף ארוך על רוב המאזינים״.

שר התקשורת יועז הנדל צייץ בטוויטר ״צר לי שתוכניתם של קלמן וסגל יורדת. איני מתערב בלוח השידורים אבל לתאגיד יש מחויבות ואחריות ציבורית להשמיע כמה שיותר קולות מגוונים ואני מצפה שיפעל לאור עקרון זה״.

יו״ר מפלגת ימינה נפתלי בנט תקף את הנהלת התאגיד. ״תזכורת לאנשי ימין שמקבלים בעתיד תוכנית בתאגיד: תתנהגו יפה ותשתדלו לא להרגיז יותר מדי את זהבה גלאון. ‏זה יעלה לכם במשרה. ‏קלמן ואראל מהמשובחים שיש. ‏שגיאה קשה״, אמר בנט.

״תמיד שואלים אותי מה יש לי נגד התאגיד ומדוע לדעתי צריך לסגור אותו לאלתר״, סיפר שר הסייבר דודי אמסלם. ״‏ההחלטה האומללה של קובלנץ להוריד מהמסך את התוכנית המצוינת של ארא״ל סגל וקלמן ליבסקינד, שממשיכה את הנוהל הקבוע להעלים את כל קולות הימין מהתאגיד - מדברת בעד עצמה. ‏יש גבול לכל תעלול״.