הליכוד: דרושה אכיפה נגד רינה מצליח

תנועת הליכוד דורשת ממועצת הרשות השנייה ומועצת העיתונות לפעול נגד "מסע ההסתה המתמשך של רינה מצליח נגד מצביעי הליכוד והימין"

חזקי ברוך , כ"ט בסיון תש"פ

רינה מצליח
רינה מצליח
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במכתב ששיגרה למועצת הרשות השנייה ולמועצת העיתונות דורשת תנועת הליכוד להפעיל אמצעי פיקוח ואכיפה כנגד מה שמוגדר שם כ"מסע ההסתה המתמשך של רינה רינה מצליח נגד מצביעי הליכוד והימין".

בא כוחה של התנועה, עורך הדין אבי הלוי, כותב כי "מזה זמן מנהלת גב׳ רינה מצליח, מגישת חדשות 12 ו ״פגוש העיתונות״, מסע הסתה מתמשך נגד מצביעי הליכוד והימין, במטרה לפגוע בליכוד. בהתבטאותה הערב ב ״פגוש את העיתונות״ חצתה הגב׳ מצליח את הקו האדום שעה שאמרה כי: ״תומכיו של נתניהו מתראיינים ואומרים:׳ גם אם הוא יאנוס את הבת שלי אני אצביע לו״

התבטאותה של גב׳ מצליח - עיתונאית שמתיימרת להיות אובייקטיבית - אינה חוסה תחת ההגנה של חופש הביטוי והעיתונות והיא מהווה פגיעה חמורה ברגשותיהם של תומכי הליכוד והימין ופגיעה בערכי הדמוקרטיה. מדובר בהסתה פרובוקטיבית ומכוונת של גב׳ מצליח נגד אזרחים, מצביעי הליכוד והימין, שעמדתם הפוליטית שונה משלה.

גב׳ מצליח לא מצאה לנכון לשדר את תגובת הליכוד להתבטאותה הבוטה והמסיתה ולהתנצל עליהם, אלא פטרה את עצמה בסוף השידור באמירה כלאחר יד: ״השתמשתי בדוגמה כדי להביע את המידה שבה הבוחרים של נתניהו נאמנים לו, אולי היא לא הייתה כל כך מוצלחת...״. אמירתה של גב׳ מצליח רק מעידה עד כמה גדול הזלזול של גב׳ מצליח בכבודם וברגשותיהם של מצביעי הליכוד והימין ועד כמה גדולה שנאתה ליו״ר הליכוד ולראש הממשלה מר בנימין נתניהו.

התבטאותה של גב׳ מצליח מתווספת להתבטאויות מסיתות שלה מהתקופה האחרונה שבהן, כינתה במהלך השידורים בטלוויזיה את מצביעי הליכוד והימין ״עדר עיוור״ ואף פגעה ברגשות הציבור הדתי באמירתה, כי ״בניכוי החרדים ובתי האבות, לא הייתה כמעט קורונה בישראל״. היקף ההתבטאויות של גב׳ מצליח מעיד על כך שמדובר במסע הסתה מכוון נגד תומכי הליכוד והימין.

מרשתי מבקשת, כי תנקטו נגד חדשות 12 וגב׳ רינה מצליח באמצעי הפיקוח והאכיפה העומדים לרשותכם הנדרשים להבטחת שידור מידע מהימן, הוגן ומאוזן, להבטחת אתיקה בשידורים ולמניעת שידורי הסתה אסורים בגין עבירות שביצעו על כללי האתיקה העיתונאית".