נשיא מכללת חמדת הדרום: ציון 'נכשל' למערכת החינוך

פרופ' חיים שקד נשיא המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום מסכם את התמודדות מערכת החינוך עם משבר הקורונה ומבהיר: יש הרבה לתקן ולשפר.

עוזי ברוך , ל' בסיון תש"פ

ד"ר חיים שקד ראש המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום
ד"ר חיים שקד ראש המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום
צילום: ערוץ 7

פרופ' חיים שקד, נשיא המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום, אמר כי מערכת החינוך קיבלה "ציון נכשל" בהתמודדות עם משבר הקורונה.

"אני חושב שבית הדין לעבודה נתן למשרד החינוך ציון נכשל והאמת שבצדק", אמר פרופ' שקד בשיחה עם ערוץ 7.

"משרד החינוך, לאורך כל משבר הקורונה, כשל בטיפול בסיפור הזה", הוסיף. "מה שצריך בתקופה משברית זה בעיקר ודאות ויציבות, זה מה שקברניטי המערכת צריכים לתת למערכת".

לדבריו, "למרות כל הרעשים, ולמרות כל הטלטלות, ולמרות כל אי הוודאות, לייצר ככל שניתן בתוך המערכת איזושהי וודאות ובהירות. זה לא היה במערכת החינוך בכלל. ההוראות השתנו חדשות לבקרים, והשיא היה כמובן בסיום השנה, שעד השנייה האחרונה או עד אחרי השנייה האחרונה לא ידעו אם השנה מסתיימת או לא מסתיימת. אני חושב שככה לא מנהלים מערכת גדולה".

הוא תקף את שר החינוך יואב גלנט. "הסתדרות המורים השיגה את מבוקשה אבל בדרך היא חטפה עוד מכות שלא הגיעו לה. השר גלנט, כשהוא נכנס למשרד לאחרונה, דיבר בצורה מאוד תוקפנית, מאוד מתנשאת. 'אני החלטתי וזה מה שיהיה'. כמובן שזה לא עובד בצורה כזאת, בלי הידברות הדברים פשוט לא עובדים".

"גם הנסיון להלך אימים ובגלל זה לדחות את הדיון עד השנייה האחרונה, זה בעצם מה שהתפוצץ לו בפנים וזה מה שבאמת בית הדין אמר לו. אי אפשר לבוא ביום חמישי ולהגיד ששנת הלימודים לא צריכה להסתיים", ציין.