ניצולי השואה נפגעו, הדוברת התנצלה

ניצולי השואה דרשו מדוברת המרכז הבינתחומי בהרצליה: "התנצלי על השימוש בצורר הנאצי נגד יו"ר הקואליציה".

חזקי ברוך , ב' בתמוז תש"פ

פייסבוק. אילוסטרציה
פייסבוק. אילוסטרציה
צילום: iStock

הרשתות החברתיות סערו במהלך היום (רביעי) עקב התבטאות של דוברת המרכז הבינתחומי בהרצליה, נגד יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר וראש הממשלה בנימין נתניהו.

"איש השנה שלי בתקשורת - מיקי זוהר", כתבה אורית ראובני, המשמשת כדוברת הרשמית של המרכז הבינתחומי הרצליה, בדף הפייסבוק שלה ומיד הוסיפה, "גבלס מגרגר בקברו בהנאה", כאשר הכוונה לפושע הנאצי יוזף גבלס, ששימש כמוביל התעמולה הנאצית.

עו"ד נועם קוריס ממשרד קוריס ושות' ברמת-גן, שיגר אל ראובני מכתב בשם משפחתו ניצולי השואה אשר נפגעו מהדברים ופנו למשרדו, ודרש מראובני שתסיר מיידית את הפוסט ותפרסם התנצלות לניצולי השואה ומשפחותיהם.

ראובני, הסירה את הפוסט וכתבה, "אתמול העליתי כאן פוסט שהתייחס להתבטאויות פוליטיות של מיקי זוהר וכלל התייחסות לגבלס. כוונתי היתה להתייחס להיבט התקשורתי של הסיפור, בלבד. ההתבטאות הזו היא דעתי הפרטית בלבד, ובדיעבד היתה שגויה ומיותרת, ובוודאי שהחטיאה את המטרה. אני מתנצלת על כך".

עו"ד נועם קוריס, המייצג את משפחות ניצולי השואה מסר בתגובה כי "כמי שבעצמו צאצא לשורדי השואה - הזדעזעתי מן הדברים שכתבה הגב' ראובני והשימוש שעשתה בשמו של הצורר הנאצי כדי להביע דעה פוליטית. שמח להיווכח שהגב' ראובני הבינה זאת, ופרסמה התנצלות".