אלמנתו של אברהם חסנו:
החיוך של המחבל לא ישבור אותנו

מאסר עולם נגזר על המחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד בפיגוע דריסה לפני חמש שנים. "אני רוצה גזר דין מוות, דם יהודי אינו הפקר".

חזקי ברוך , י"ד בתמוז תש"פ

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר מאסר עולם על המחבל סחבאן אלטיטי שרצח את אברהם חסנו הי"ד לפני חמש שנים בפיגוע דריסה סמוך לחברון.

במהלך הדיון צעקו בני משפחת חסנו לעבר המחבל ומשפחתו, והוצאו מאולם הדיונים על ידי אנשי שירות בתי הסוהר.

רותי חסנו, אלמנתו של אברהם, אמרה לערוץ 7 ''אני רוצה שיהיה גזר דין מוות למחבל, ואני מקווה שיום אחד מדינת ישראל תוציא את זה לפועל כי דם יהודי אינו הפקר. לצערי הרב, משפחת חסנו, נכנסנו למשפחה כל כך גדולה של דם יהודי אינו הפקר, ואני מקווה שהדרג הגבוה יקום ויבין שאנחנו לא חתולים שחורים.

"אנחנו חלק מעם ישראל ומגיע כבוד לכל יהודי שנרצח פה, את הזכות שלו שישפטו את המחבלים לעונש מוות", הוסיפה רותי.

''אני עומדת על הרגליים, אבל מחר מחרתיים הנפילות מתחילות שם. זה כרגע לומר כמה מילים, אבל אז הנפילות מתחילות ואז מנסים שוב לאסוף את השברים וזה כל הזמן חוזר על עצמו. העבודה שלי פה זה עם הילדים הנפלאים שלי שאני כל הזמן מודה להם על החיבוק החם''.

רותי הסבירה לערוץ 7 כי נמנעה מלהגיע לדיונים במשפטו של המחבל כדי לא לראות אותו מחייך, ''אבל הגענו בסוף לגזר הדין ואתה רואה שם את החיוכים. זה מחר יהיה עם הבן שלו ומחר יהיה עם אשתו, החיוך הזה נותן להם את האמירה - 'תמשיכו אל תפחדו', אבל החיוך הזה לא ישבור אותנו.

''אנחנו מתפללים שהקדוש ברוך ידאג לאיזו מחלה טובה, שידביק שם את כל המחבלים הארורים ושגם הוא ביניהם ימות. זו התפילה שלנו", אמרה האלמנה.