12 שגרירים ודיפלומטים זרים סיירו בגבול הצפון

12 שגרירים ודיפלומטים זרים סיירו בגבול הצפון ובמנהרת טרור של ארגון הטרור חיזבאללה לקראת חידוש מנדט יוניפי"ל בגבול ישראל לבנון

תגיות: גבול הצפון
ערוץ 7 , י"ח בתמוז תש"פ

12 שגרירים ודיפלומטים בגבול הצפון
12 שגרירים ודיפלומטים בגבול הצפון
צילום: דובר צה"ל

בהובלת משרד החוץ וצה"ל ולקראת חידוש המנדט של כוחות יוניפי"ל בגבול ישראל-לבנון בסוף אוגוסט סיירו היום (ו׳), בצפון הארץ 12 שגרירים ונציגים של מדינות החברות במועצת הביטחון ומדינות המקצות כוחות ליוניפי"ל.

השגרירים שמעו סקירות מפי מפקד אוגדה 91, תת-אלוף שלומי בינדר, ראש חטיבת קשרי החוץ בצה"ל, תת-אלוף אפי דפרין, וראש החטיבה לארגונים בין לאומיים במשרד החוץ, אביבית בר-אילן. כמו כן, סיירו האורחים במנהרת טרור של ארגון הטרור חיזבאללה אשר נחשפה ונוטרלה לפני כשנה וחצי במסגרת מבצע ״מגן צפוני״.

הביקור הוא חלק ממאמץ המתקיים לקראת קבלת ההחלטה על חידוש מנדט יוניפי״ל במועצת הביטחון של האו"ם בחודש הבא ולהענקת הכלים לכוח יוניפי"ל ליישום אפקטיבי של המנדט שלו.

ראש חטיבת קשרי החוץ בצה"ל, תת-אלוף אפי דפרין אמר "צה״ל מחויב לסייע לכוח יוניפי״ל אשר פרוס במרחב דרום לבנון לממש את החלטת מועבי״ט 1701. על מנת לשמר את השקט והיציבות במרחב, חיוני שכוח יוניפי״ל יוכל לנוע בחופשיות בדרום לבנון ולדווח למועבי״ט על ההפרות השונות שמבצע ארגון הטרור חיזבאללה״.

מפקד עוצבת "הגליל", תת-אלוף שלומי בינדר אמר בסיור "כוחות העוצבה ממשיכים במשימתם להגנת תושבי הצפון לאורך גבול לבנון. צבא הטרור חיזבאללה נוכח בקו המגע ופועל לערעור היציבות האזורית ועל הקהילה הבינלאומית להכיר באיום ולפעול אל מולו. אנחנו פועלים לחיזוק מוכנות כוחותינו לכל תרחיש ונמשיך לפעול לילות כימים לשמירה על הביטחון של אזרחי ישראל".

אביבית בר-אילן, ראש חטיבת ארגונים בין לאומיים במשרד החוץ אמרה כי יישום מלא ואפקטיבי של מנדט יוניפי"ל הכרחי לשמירת היציבות האזורית ומניעת התעצמות חיזבאללה בדרום לבנון. "אנו מצפים מחברות מועבי"ט לאמץ החלטה אשר תאפשר לכוח למלא את משימתו ללא מגבלות".