מנכ"ל חדשות 13 משיב למתקפות

"רוח בלפור? רוח ראש העין? או רוח המעון החליפי? שטויות. תמיד נצמדים לעובדות, ותמיד שיקולים ענייניים", כתב ישראל טוויטו לעובדים.

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תש"פ

אולפן חדשות 13
אולפן חדשות 13
צילום: יחצ

מנכ"ל חדשות 13, ישראל טוויטו, מגיב למתקפה של העורך הבכיר ניר בכר שפוטר, והאשים את טוויטו שההחלטה את מי לפטר התקבלה משיקולים פסולים, בין היתר על רקע פוליטי: "רוח המפקד- רוח בלפור".

במכתב לעובדים כתב טוויטו, "אני אוהב כל אחד מכם ומבין את הכעס של העובדים שפוטרו וגם את זה של אלו שנשארו וראו חברים מפוטרים. אין פיטורים שמחים ובטוח שגם במהות וגם בתהליך לא הכל התבצע בצורה מושלמת ואם מישהו נפגע, אני מתנצל- אני אחראי".

"אני לא מתכוון להתייחס ברצינות להכפשות האישיות ובטח שלא לטענות ההזויות על הטיות פוליטיות. מנכ"ל חברת חדשות הוא אחד התפקידים הכי שקופים שיש. מסביבו עובדים עיתונאים בכירים ואין דרך לייצר עבודה לא מקצועית או הטייה מבלי שכולם יבחינו בכך", הוסיף המנכ"ל.

טוויטו ציין בהקשר זה, "בשנה האחרונה חשפנו בחברת החדשות עשרות סיפורים- ביניהם הקלטות נתניהו ואת הקלטות אשכנזי-מנדלבליט. חשפנו אין ספור סיפורים הקשורים בחקירות ראש הממשלה ומהנעשה בבלפור אבל גם את החקירה בפרשת הממד החמישי. רק לפני יומיים נפתחה המהדורה בסטרייפ בולט על סקר שתוצאותיו מראות על אובדן אמון של הציבור בנתניהו. הטייה פוליטית? רוח בלפור? רוח ראש העין? או רוח המעון החליפי? שטויות. תמיד נצמדים לעובדות, ותמיד שיקולים ענייניים".

לדבריו, "במהלך תהליך ההתייעלות פוטרו עשרות עובדים, אבל הצלנו 250 עובדים שממשיכים לעבוד עם חסינות לזמן ארוך. לא אכנס בפומבי לסיבות לבחירה בעובדים כאלו או אחרים, אבל וועד העיתונאים, ששאל שאלות, קיבל הסברים בתהליך שנוהל בצורה שקופה".