ביקור צבאי מארה"ב, למרות הקורונה

בצל הנחיות הריחוק ומגבלות הטיסה, ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב הגיע לישראל ונפגש עם שר הביטחון והרמטכ"ל. על הפרק - איראן.

ערוץ 7 , ד' באב תש"פ

יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, הגנרל מארק א. מילי, ביקר אתמול (שישי) בבסיס נבטים של חיל האוויר. מדובר בביקורו השני של הגנרל בישראל מאז כניסתו לתפקיד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים פגישת "זום" עם הגנרל מילי, בהשתתפות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ודן עמו באיראן ובאתגרים הביטחוניים באזור.

כמו כן נפגש הגנרל עם שר הביטחון, מר בני גנץ, הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, וראש המוסד, מר יוסי כהן.

בנוסף, השתתף הגנרל בפאנל בראשות הרמטכ״ל לצד נספח ההגנה האמריקאי בישראל, נספח ההגנה של צה"ל בוושינגטון, אלוף יהודה פוקס וראש חטיבת קשרי החוץ בצה״ל, תת-אלוף אפי דפרין.

במסגרת הפאנל שמע הגנרל סקירה מודיעינית מפי ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, וסקירה אסטרטגית מפי ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן. כחלק מהפאנל דובר על האיומים והמענה שיש לצה״ל בגזרות השונות.

בצה"ל מדגישים שהביקור הינו דוגמה נוספת לשיתוף הפעולה האסטרטגי והעמוק המתקיים בין הצבאות. המפגש כולו התקיים תוך שמירה על מרחק ועטיית מסכות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

״הביקור בזמן מגפה עולמית הוא עדות לשיתוף הפעולה ההדוק וליחסים המצויינים בין מערכת הביטחון, צה"ל וצבא ארה"ב שהם אבן יסוד בתפיסת הביטחון הישראלית", אמר שר הביטחון גנץ, "אנו נמצאים בתקופה של אתגרים רבים ולצידם הזדמנויות לחיזוק היחסים והבריתות נגד הקיצוניים באזור. הדגשתי בפני ראש המטות המשולבים, את הצורך להמשיך את הלחץ על איראן וגרורותיה המאיימות על היציבות האזורית והעולמית, לצד שמירה וחיזוק שיתופי הפעולה עם כוחות מתונים במרחב. גם כעת, מערכת הביטחון וצה"ל ערוכים ומוכנים לכל תרחיש וכל איום ואני לא מציע לאויבינו לבחון אותנו. אין לנו עניין בהסלמה, אך נעשה כל מה שצריך בכדי להגן על אזרחי ישראל, בכל האמצעים, ובכל תנאי״.

״צה״ל ממשיך להגן על מדינת ישראל במגוון זירות ומימדים תוך שילוב של פעילות הגנתית והתקפית", הוסיף הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, "שוחחתי עם הגנרל מילי על מגוון האיומים עמם צה״ל מתמודד ועל המענה להם - קרוב או רחוק. לצה״ל ולצבא ארה״ב אינטרס משותף לשמר את היציבות האזורית ולמנוע את הפרתה בידי איראן או גרורתיה. אנחנו נערכים למגוון תרחישים ונפעל ככל שיידרש להסרת כל איום המסכן את ריבונות ישראל או את אזרחיה״.טוען....