ביקוש חרדי גבוה לעליה ארצה

יוקם פורום משותף של כל ארגוני העלייה הפועלים בקרב הציבור החרדי בארצות הברית בראשות הרב יעקב שטרנברג.

מיכל לוי , ח' באב תש"פ

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: Nati Shohat/Flash90

על רקע העלייה הגבוהה בביקושים לעלות ארצה, נועד סגן שר החינוך מאיר פרוש עם ארגונים המעודדים עליית יהודים מארה"ב לישראל.

במהלך הפגישה הוחלט על הקמת פורום משותף של כל ארגוני העלייה הפועלים בקרב הציבור החרדי בארצות הברית, בראשות הרב יעקב שטרנברג מנהל עמותת 'ארץ ישראל מובמנט' בישראל.

בפגישה בה השתתפו עשרה נציגים של שלושה ארגונים, נדונו דרכי הפעולה מול ציבור העולים בארה"ב וסוכם על שיתוף פעולה ושילוב כוחות לטובת המטרה.

"לאחרונה חלה עליה במספר המבקשים מהציבור החרדי על כל גווניו לעלות לישראל. במיוחד בתקופה הנוכחית של התפשטות נגיף הקורונה, כישנו אי וודאות גדולה ויהודי ארה"ב רואים את ישראל כמקום הבטוח על פני כל מקום אחר", סיפרו.

סגן השר מאיר פרוש בירך את הנוכחים והבטיח שיתוף פעולה וסיוע ממנו ומהנציגים האחרים בסיעת יהדות התורה.

"אתם עוסקים בכל הקשור לעידוד עליית יהודים לארץ ישראל", אמר. "קטונתי בלעסוק בזה. אני וחבריי ביהדות התורה עוסקים להקהות ככל שאפשר את המצב שבו ישנם כאלה לצערנו שמנסים לחלן כמה שיותר את ארץ ישראל ונלחמים בכל דבר שבקדושה.

" הדאגה שלנו שיהיו תקציבים לישיבות, הכוללים, לשמור על פך השמן הטהור במוסדות החינוך החרדים, בכל הקשור לשמירה על העצמאות החינוכית, שמירה על הצביון היהודי, כך שעולם התורה יפרח וכל יהודי חרדי ירצה להגיע לגור כאן בארץ ישראל".

"יתירה מכך", הוסיף סגן השר, "הרב דושינסקי אמר בוועדת פיל בשנת תרצ"ז שאנחנו רוצים את ארץ ישראל ומתפללים לארץ ישראל מכיוון שיותר ממחצית המצוות שיש בתורה תלויות בארץ ישראל, אז אנחנו רוצים להיות בארץ ישראל, כך שאין ספק שישנו גם זכות גדולה לאלה שעוסקים בכל הקשור בעידוד העלייה של יהודים חרדים".

בהמשך דבריו הביא את דברי מועצת גדולי התורה מאותה שנה כאשר פיל הציג את התוכנית שלו על חלוקת הארץ.

"אף אחד לא יכול לוותר על שום דבר מארץ ישראל, כי ארץ ישראל היא נחלת אבותינו, ניתנה לנו על ידי הקדוש ברוך הוא". זהו הבסיס לפעילות של הארגונים לעידוד העלייה גם היום".