נפתלי בנט
"אסור לנו להרים יד איש על אחיו"

יו"ר ימינה, נתפלי בנט, בסרטון מיוחד לתשעה באב עובר בתחנות במסע היסטורי במטרה להראות כיצד הפיצולים בעם ישראל הביאו לחורבן

ערוץ 7 , ט' באב תש"פ

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר, ח"כ נפתלי בנט, מפרסם היום (חמישי) סרטון לציון תשעה באב, ובו הוא מתייחס לשסע בעם ולאלימות בין קבוצות בחברה הישראלית.

בנט מסביר כי לרבים בחברה הישראלית תשעה באב הוא תאריך שאפילו לא מודעים לו, ולכן הוא יוצא ל'מסע' בין נקודות זמן בהן השנאה בין חלקים בעם הביאה למשברים קשים ולחורבן, על מנת ללמוד מלקחי העבר.

הסרטון מתחיל בכיכר רבין ובנט מזכיר את המאבק הקשה בין תומכי הסכמי אוסלו שראו בו תקווה גדולה לשלום , לבין מחנה הימין שראה בו אסון וסכנה למדינת ישראל, ואת רצח ראש הממשלה יצחק רבין ואמר, "הדבר הזה מפרק מדינות. זה מזכיר לנו בדיוק מה שקרה 2000 שנה קודם כשיהודים הרימו יד על יהודים. לעולם אסור לנו להרים יד איש על אחיו".

בתחנה השניה מגיע בנט ליד ושם ומספר כיצד אפילו בחשכת השואה במרד גטו ורשה לא הצליחו שתי הקבוצות שמרדו בנאצים להתאחד, "גם ברגע הנורא מכל כשאנחנו בתוך בור תחתית אפל של רוע נאצי מוחלט של השמדה, גם ברגע הזה, היהודים לו השכילו להתאחד".

בתחנה השלישית בעיר דוד מספר בנט על ימי בית שני, על המחלוקת בין הצדוקים לקנאים, "כשהמרד מול הרומים פורץ אז יש קיטוב חמור בעם. נוצרים שלושה כוחות שנחלמים אחד בשני מי יוביל את המרד. הם אפילו לא הצליחו להתכנס כדי להילחם ברומים. ושיא השיאים הקיצוניים מחליטים שכדי לאחד את העם נגד הרומים הם ישרפו את את מאגרי המזון. והאנשים מהעיר העליונה קוראים לרומים לעזור להם מול אחיהם היהודים. עד כדי כך זה הגיע".