רוצחי אולג שייחט הי"ד- ערבים ישראלים

כתב אישום הוגש הבוקר נגד שלושה צעירים בשנות העשרים לחייהם מהכפר כנא, שליד נצרת, החשודים בחטיפתו ורציחתו של החייל אולג שייחט, בחודש יולי השנה.

, ג' בתשרי תשס"ד

החשודים הם טארק נוג'ידאק, יוסף סביח ושריף עיד, כולם כאמור מכפר כנא.

נוג'ידאק שיחזר את המעשה - כיצד נחטף ונרצח החייל.

השלושה הואשמו בחטיפה, רצח, קשירת קשר לביצוע פשע ובעבירות נוספות.

אולג שייחט, חייל צה"ל בן 20 מנצרת עלית, נעלם ב-21 ביולי בעת שעשה דרכו לבסיסו בפיקוד צפון שבצפת, שם שירת בשלישות בתחום המחשבים. הוא הגיע בטרמפ לצומת בית רימון והמתין לטרמפ להגיע לביתו, שם נחטף ומאז אבדו עקבותיו. זמן קצר לפני שנעלם, הוא הספיק להתקשר לבני משפחתו ולומר להם שהוא בדרכו לביתם שבשכונת הר יונה.

אחיו של החייל שנחטף אדם שייחט הגיש תלונה על העלמותו, יממה לאחר שלא הגיע לביתו, ב-22 ביולי. מאז התלונה החלו מאות שוטרים ומתנדבים בחיפושים נרחבים בכל אזור הגליל התחתון, בעיקר באזור שבין צומת בית רימון לכפר כנא.

במהלך החיפושים נמצאו פריטים שונים השייכים לו, כגון בגדים ומשקפיים, כשהם שרופים, ובהמשך נתגלתה גם כומתתו. במשטרה העריכו, כי שייחט השליך את הכומתה כדי להקל על המחפשים אחריו לאתר את עקבותיו. שבוע לאחר העלמו נתגלתה גופתו קבורה באדמת מטע זיתים, על ידי גשש גימלאי מהכפר בית זרזיר, שהתנדב להשתתף בסריקות הנרחבות.

בחקירת הפרשה השתתפו, לצד חוקרי משטרת מרחב העמקים, גם חוקרי השב"כ וזו הובילה למעצר שלושת העצורים מכפר כנא. אחד מהם סיפר, שבדרכם לכפר, הם חטפו את החייל אל מכוניתם, נסעו איתו למטע זיתים, שם רצחו אותו ביריות מנשקו האישי. החשודים הסתירו, על פי החשד, את הגופה בתוך האדמה, ופריטים אחרים שכללו נעליים ודיסקית הטמינו במקום אחר. נשקו האישי מסוג רובה
אם-16 טרם נתפס.

אדם שייחט, אחיו הבכור של אולג אמר לכתב עתי"ם, כי הפרטים על מעצר השלושה נמסרו לו בבוקר על ידי נציג המשטרה. "זוהי תחושת הקלה. חיכינו לזה זמן רב. אם השופטים ירשיעו אותם, הייתי רוצה שהם יקבלו עונש מוות. אני מקווה שהשופטים יתנו להם את מה שמגיע להם", הוא אמר.

מאז מעצרם של שלושת החשודים, אספו החוקרים ראיות רבות נגדם, שאיפשרו להגיש נגדם מחר כתב אישום. נוג'ידאק, שכאמור שיחזר את המעשה, זמן קצר לאחר מעצרו. שני החשודים הנוספים קושרים עצמם לחטיפה ולרצח, אך סירבו לשחזר את המעשה.

(א"ב)