אתר התיירות הסעודי: הכניסה ליהודים אסורה

אתר הוועדה העליונה לתיירות (SCT ), אתר התיירות הרשמי של סעודיה, הסיר הודעה "מביכה" על איסור כניסת יהודים למדינה. כתבתנו רותי אברהם מוסרת כי מדובר בהודעה שעסקה בקידום תיירות לסעודיה, ובה הערה ולפיה הכניסה ליהודים אסורה, וזאת כחלק מחוק התיירות החדש שייכנס לתוקפו בעוד כמה שבועות.

, י' באדר תשס"ד | עודכן: 08:53

אנתוני ויינר, חבר הקונגרס דמוקרטי, אמר בתגובה כי על ארה"ב לגנות את מדיניות מתן האשרות של סעודיה. "קשה שלא לראות את סעודיה כמדינה נחשלת", אמר ויינר והוסיף כי ארה"ב צריכה לסגור את שעריה בפני הסעודים עד לקבלת הבהרות בנוגע למדיניות מתן האשרות שלה.

שגריר סעודיה בארה"ב הנסיך בנדר בין סולטן אמר כי "הופתע" מדבריו של ויינר, משום שכבר שיגר הודעה מטעם השגרירות אל לשכתו של ויינר, ובה ציין כי ההערה שהופיעה באתר אינה משקפת את המדיניות הרשמית הסעודית. לטענתו, ההערה גרמה ל"מבוכה" ומקורה בטעות.

נוסף על איסור כניסת יהודים נכתב עוד באתר כי תיאסר גם כניסת נושאי דרכונים ישראליים או כאלו שדרכוניהם נושאים חותמת כניסה לישראל.

אתר חדשות ערב מציין כי מדובר במדיניותן ה"שגרתית" של מדינות ערביות, וכי יוצאים מהכלל הם ערבים אזרחי ישראל או "פלשתינים שנותרו בבתיהם עם יצירת מדינת היהודים ב-48', והם בעלי אזרחות ישראלית". (ר)