חייל נפצע קל בפיגוע בבקעה

חייל צה"ל מגדוד הנחל החרדי נפצע באורח קל בפיגוע תופת בשבת בצהריים סמוך למחסום בקעות בצפון בקעת הירדן. מח"ט הבקעה: "להערכתי, כוונת המחבל הייתה להגיע אל חיילי המחסום ולהתפוצץ לידם העירנות והדריכות של חיילי צה"ל מנעו פיגוע עם תוצאות קשות".

, ג' בסיון תשס"ד | עודכן: 20:42

מחבל פוצץ את עצמו בשבת בצהריים סמוך למחסום בקעות בבקעת הירדן. מפקד חטיבת הבקעה בצה"ל, אל"מ רוני בלקין, אמר כי מפקד המחסום מגדוד הנח"ל החרדי, מנע פיגוע חמור.

החיילים, חיילי הנח"ל החרדי, ירו באוויר, ואז פוצץ המחבל את קופסת הנפץ. שלושה ערבים נוספים שעמדו סמוך למחבל נפצעו, אחד באורח קשה, ושניים קל.

החייל שנפצע כאמור קל הועבר לבית חולים העמק בעפולה. שלושת הערבים שנפצעו קל הועברו לבתי חולים בשטחי הרש"פ.

מח"ט הבקעה, אל"מ רוני בלקין, מסר בתדרוך: "היום בערך בשעה אחת וצהריים בצהריים התקרב פלשתיני חשוד למחסום בקעות ממזרח למערב, מחסום זה מפריד בין מרחב גב ההר למרחב בקעת הירדן".

אל"מ בלקין הוסיף: "חייל בעמדת התצפית זיהה את הפלשתיני החשוד בגלל היותו לבוש במעיל ביום חם ודיווח למפקד המחסום. מפקד המחסום זיהה את הפלשתיני החשוד, ביצע לעברו נוהל מעצר חשוד שכלל קריאה לעצור וירי של כדור בודד באוויר, שמייד לאחריו הפעיל המחבל את המטען שנשא והתפוצץ".
כאמור, כתוצאה מהפיצוץ נפצע מפקד המחסום מגדוד הנחל החרדי באורח קל.

"להערכתי, כוונת המחבל הייתה להגיע אל חיילי המחסום ולהתוצץ לידם ולגרום להרג של חיילים", הבהיר אל"מ בלקין, "העירנות והדריכות של חיילי צה"ל מנעו פיגוע עם תוצאות קשות".