הארגון המדובר הוא 'ארגון לילך' שמפעיל מתנדבות הפועלות כשלוחה מטעם העמותה המיסיונרית 'בעד חיים', מלוות את היולדות במצוקה, מעניקות להן תמיכה ובהמשך אף עורכות להן היכרות עם הכנסייה.

בארגון 'יד לאחים' התקבלו עדויות שונות מפי יולדות במצוקה אשר קיבלו בשמחה את העזרה שהציעו להן נשות 'לילך', אך לאחר זמן קצר נדהמו לגלות כי מרכז התמיכה של הארגון שוכן בכנסייה. "זה יהיה ביתכן החדש", נאמר ליולדות ההמומות. "העדפתי כבר להישאר עם המצוקה שלי מאשר לקבל כזאת תמיכה מסוכנת", סיפרה אחת היולדות ל'יד לאחים'. "הבנתי מהר מאוד כי כל המטרה שלהן היא להעביר אותי לנצרות. הם כנראה רצו 'להרוויח' שתי נשמות: שלי ושל תינוקי הפעוט, רחמנא ליצלן", הוסיפה חברתה.

יו"ר אגודת אפרת, דוקטור אלי שוסהיים, מאשר את הדברים ואומר כי "אנשי לילך מוכרים לנו היטב. הם מתרוצצים המון בבתי יולדות, כמו במחלקות השונות של היולדות בבתי החולים ברחבי הארץ. הם תרים אחר יולדות במצוקה, מנסים לדבר על ליבן ולשכנע אותם לקבל את תמיכתם. אם לא תופסים את הניסיונות שלהם בזמן, הם עלולים לצוד את היולדות שממילא שרויות במצוקה קשה. אין לנו ספק", מוסיף ד"ר שוסהיים, "שמדובר במיסיונרים עם קבלות".

בשבוע שחלף גילו אנשי המעקב של 'יד לאחים' כי מחלקת הרווחה בעיריית ירושלים מפנה יולדות במצוקה אל הארגון המדובר, 'לילך', תוך כדי התעלמות מהיותו ארגון מיסיונרי. 'יד לאחים' מיהר לפנות אל עיריית ירושלים ולהעמידה על חומרת שיתוף הפעולה המסוכן והלגיטימציה התקדימית.

יו"ר 'יד לאחים', הרב שלום דב ליפשיץ, אמר השבוע כי "שוב הוכח שהנחלשים והנזקקים הם מושאי נפשם של המיסיונרים. הם אוהבים לפגוש יהודים מסכנים תוך כדי מטרה נואלת להפוך אותם לאומללים שבעתיים לאחר שימירו את דתם".
(ש)