'רצינו להראות בשא-נור שלא נשברנו'

בראיון ליומן ערוץ 7 אמרה יהודית, מן הצעירים ששהו בלילה הקודם במצודת שא-נור, כי מטרת הצעירים שעלו לשא-נור בליל אמש היתה להראות שנאמני ארץ ישראל לא נשברו.

, י"א באלול תשס"ה | עודכן: 18:43

"רוב האנשים הגיעו בסביבות 21:00 ואנחנו היינו הרכב האחרון שהגיע באיזור 22:00", סיפרה יהודית, "רצינו להשתקע ולחיות שם וגם להראות שלא נשברנו ושאנחנו חוזרים לשם".

"הגענו ברכבים פרטיים ונסענו בשביל עפר", סיפרה. "רוב השיירה הצליחה לעבור את המחסום אבל הרכב שלנו לא הצליח אז נסענו בכבישי עפר מסביב". לדבריה, השתתפו בניסיון השיבה לשא-נור בסביבות 100 אנשים שכללו בעיקר בני נוער אך גם משפחה אחת וכמה מבוגרים.

"ראינו את המצודה עומדת על תילה ואין כלום מסביב, יש רק את בית הכנסת", תיארה את שראו עיניה כשהגיעה לשא-נור. "יש גדר תייל מסביב אבל מאוד קל לעבור אותה ברגל", אמרה וציינה כי במקום היו חיילים רבים שהיו אמורים לעזוב בדיוק בלילה. "לכן עלינו לשם, לפני שיעזבו", הסבירה.

בתשובה לשאלה מי יזם את מבצע השיבה לשא-נור אמרה יהודית שמדובר בפרטים סודיים שגם משתתפי המבצע לא יודעים אותם. "כעיקרון, הגרעין של שא-נור אירגן את העליה, אבל בסופו של דבר הם לא באו בגלל שברגע האחרון בוטלה ההסעה שלהם אז לכל המשפחות לא היה איך להגיע", אמרה.

יהודית, שרק לפני שבוע סיימה לרצות תקופה של מעצר בית בשל השתתפותה בפעילות מחאה נגד הגירוש, אמרה שלא רצתה להסתבך שוב עם המשטרה ולאחר שעה וחצי כשאמרו שהזינזאנה בדרך לשא-נור עזבה שוב את המקום בטרמפ עם אחת מן המכוניות שבאו לשם. "בדיוק סיימתי מעצר בית ואבא שלי אמר לי שלא כדאי על זה להסתבך איתם עוד פעם", אמרה.