'אני מקווה שיראו שמדובר בבנות 16'

אני מקווה שמישהו מהמערכת יראה שמדובר בבנות בגיל 16, יפסיק את משחקי כיפוף ידיים, ילך כמה מילימטרים אחורה וישחרר אותם", כך אומר היום יו"ר עמותת "חננו" שמואל מידד "זנגי".

, ט"ז באלול תשס"ה | עודכן: 21:00

בראיון ליומן הצהרים של ערוץ 7 תיאר מידד את מצב העצירות הקטינות כיום, "יש 11 פעילות שנעצרו בשא-נור ומסרבות להשתחרר כי לא מכירות בסמכותו של בית המשפט לשפוט אותם, הם פנו בתביעה לבי"ד עם ומדינה של הרב יעקב אריאל כנגד כל מי שמחזיק בהם והשתתף בפעולת הגירוש, בנוסף להם יש קבוצה נוספת שנעצרה בקדומים באשמת ניסיון פגיעה בצמיגי רכב צהל"י, הם יושבת בכלא כבר חודש, ויכולות בכל רגע לחתום על טופס ולהשתחרר, אך הם מסרבות לחתום כי טוענות שאין סמכות לבית המשפט לדון בעניינם, הם גם לא מוכנות שמישהו יחתום בשבילם".

בתשובה לשאלת כתבנו עוזי ברוך מה עמותת "חננו" עושה למענם השיב מידד שלמרות זאת קיימים תנאים אנושיים בסיסיים שמגיעים לבנות שעבורם נלחמת עמותת "חננו", "לדוגמה אחד הסוהרים סטר לאחת הבנות לאחרונה, מכמה בנות נמנעה ארוחת בוקר וצהריים אתמול, במקרים אלו אנו מטפלים הגשנו תלונה כנגד אותו סוהר, וטיפלנו במה שקרה אתמול. אני מקווה שמישהו מהמערכת יראה שמדובר בבנות בגיל 16, יפסיק את משחקי כיפוף ידיים, ילך כמה מילימטרים אחורה וישחרר אותם ללא כל תנאי".