הכנסת התכנסה אתמול לישיבת אבל מיוחדת במלאת שבוע להירצחו של השר זאבי הי\"ד במלון הייאט.

ביציע האורחים ישבו האלמנה יעל זאבי, חמשת ילדיה ונכדיה, הנשיא משה קצב ורעייתו, נשיא בית המשפט העליון השופט אהרון ברק, הנשיא לשעבר יצחק נבון, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, חברים של השר המנוח, חברי כנסת לשעבר, ונציגי הסגל הדיפלומטי, ונציגי העדות בישראל. באולם המליאה נכחו בישיבה כ-80 חברי כנסת. לאחר שחברי הכנסת עמדו דקת דומיה פתח יו\"ר הכנסת אברהם בורג את הישיבה ואמר כי זאבי היה בר-פלוגתא ישר והגון. \"גנדי העניק לנו שיעור במולדת, המולדת שלו הייתה שלמה, בלי קווים מדיניים מפרידים\".

רה\"מ שרון אמר כי זאבי היה ממשיכם האמיתי של אבות תנועת \"העבודה\": ברל כצנלסון, יצחק טבנקין, ישראל גלילי ויגאל אלון. ראש הממשלה סיפר על אהבתו של גנדי לארץ ישראל ולנופיה, ואת היותו חייל של מדינת ישראל ושל הרעיון הציוני. \"רק המוות שחרר את השר זאבי משורת המאבק למען ארץ ישראל ומדינת ישראל\". שרון סיים את נאומו בהבטחה: \"גנדי, אני מבטיח לך: אנחנו ננצח\".
אחריו נשא דברים שר המדע, התרבות והספורט מתן וילנאי. הוא סיפר כי גנדי היה ידיד קרוב של אביו פרופ\' זאב וילנאי, והוא אף הספיד אותו במותו, ולכן היום וילנאי הבן חש כמי שסוגר מעגל. השר סיפר על הקשרים שנרקמו בינו לבין גנדי עוד מזמן שירותו בצה\"ל, וכן בשל אהבתם המשותפת לארץ ישראל.

אחרון הדוברים בישיבת האבל המיוחדת היה ח\"כ צבי הנדל מסיעת \"האיחוד הלאומי - ישראל ביתנו\", סיעתו של זאבי. הנדל סיפר כי הכיר את גנדי רק בשנים האחרונות, ומאז אהב אותו אהבת נפש. ח\"כ הנדל קרא לראש הממשלה להיות חזק והוא שב והתחייב מעל בימת הכנסת להמשיך את דרכו של השר זאבי בכל כוחו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו