מאות מפגינים נגד הגדר בגוש עציון

התושבים טוענים הבוקר כי שר הביטחון, שאול מופז, שיקר להם בסיורו לפני כחודש בגוש עציון - ובניגוד להבטחתו, מתוכננת הגדר לעבור בצמוד לבתי העיר אפרת

, ח' בכסלו תשס"ו | עודכן: 10:50

מאות מתושבי גוש עציון והסביבה הגיעו הבוקר לאזור תוואי הגדר כדי למחות. לדעתם הגדר תחנוק את ההתיישבות בגוש עציון ותאתגר את הטרור. הם מציינים כי מדובר בצעד מחאה ראשון.

התושבים הודיעו שלא יאפשרו להמשיך בתוואי זה.

אתמול ביקר מנהל תוואי הגדר אל"מ דני תירזה לסיור בגוש עציון ונפגש עם ראש המועצה, שאול גולדשטיין, וזאת, על רק ההיערכות של משרד הביטחון לבניית הגדר באזור זה.

התושבים טוענים כי בניגוד למה שהובטח ע"י שר הביטחון, שאול מופז, בסיורו לפני כחודש בגוש - תעבור הגדר בצמוד לבתי אפרת. לכך מתנגדים התושבים שמתכוננים להיאבק ולמנוע הבנייה.

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, אומר לערוץ 7 כי נמשכת ההידברות מול אנשי משרד הביטחון כדי למנוע קו ראייה בין הגדר לבין תושבי אפרת מסיבות ביטחוניות. גולדשטיין אומר כי המקום העיקרי שבו דובר על הרחקת הגדר מבתי התושבים היה אפרת, אך אתמול הודיע תירזה כי תוואי הגדר לא ישונה למרות ההוראות של שר הביטחון. בשאר המקומות אין קירבה ממשית לגדר ובאזור בת עין יהיו מערכות התרעה מתקדמות.

"מקווים שהשיחות עם תרזה וחבורתו יועילו. צריך להבהיר למופז שהוא נגרר למאבק מיותר לחלוטין, ומכניסים אותו למלכוד מיותר. ואם לא יעשה את זה נצטרך לעצור. בכל מקרה מקווה שלא נצטרך להיאבק נגד טרקטורים", אומר גולדשטיין.

ממידע שהגיע לידי התושבים עולה כי בהערכת מצב שהתקיימה השבוע בלשכת שר הביטחון מעדיפים הגורמים במערכת לדחות את העבודות בגלל המחאה הציבורית של המתיישבים באזור.

נציגי המתיישבים בגוש עציון ציינו בעבר בפני יו"ר ועדת חוץ ובטחון בכנסת, ח"כ יובל שטייניץ, כי בגוש ישנם חמישים אלף יהודים ורק עשרים אלף ערבים אך הגדר מתחשבת בגידולי החקלאים הערבים ולא בשדות הישראלים. הם הציעו להימנע מבניית הגדר באזור ולהסתפק במכשול ביטחוני.