בחוק מספר סעיפים, אשר עליהם נלחם הציבור זמן רב, והיום הם הוסדרו בחוק ואלה הם: יידוע הציבור ומתן זכות לציבור להתנגד להקמת אנטנות. קביעת מרחקים של אנטנות מבתי ספר, בתי חולים, גני ילדים ומוסדות רגישים כנ"ל. חובת השיפוי, תחול על החברות הסלולאריות, ותגן על הציבור ועל הרשויות המקומיות.

יוזם הצעת החוק, ח"כ יורי שטרן, מסיעת ישראל ביתנו, אמר כי "היותה של מדינת ישראל מדינה המובילה בעולם מבחינה תקשורתית מחייבת התחשבות ובחינה זהירה של הסכנות הכרוכות בשימושי התקשורת השונים. לצורך מתן פתרונות שיגנו על אזרחי מדינת ישראל, ובפרט ילדים, זקנים וחולים, קידמתי בשנה וחצי האחרונות, במסגרת הועדה המיוחדת פנים - כלכלה בראשותי, חוק זה. חרף הלחצים הכבדים של בעלי העניין, הצלחנו להעביר הצעת חוק זו, המשרתת בצורה הוגנת ומאוזנת את כל הצדדים השותפים לחקיקה, ומגינה על הציבור מפני סכנות הקרינה הבלתי מייננת".

שטרן הוסיף ואמר כי "לקראת ההצבעה נראה היה כי הממשלה לא תאפשר להצביע על החוק והיא אף דרשה לדחותו לכנסת הבאה. למרות זאת, אנו לא ויתרנו, כיוון שלנגד עינינו עמדה טובת הציבור כולו, אשר סייע בידנו. לבסוף, בצורה דרמטית, נשאו מאמצנו פרי, והשר מאית שטרית הסכים לקבל את הסתייגותנו ובסופו של דבר עבר החוק בהסכמה."

"אני רוצה להודות לציבור הרחב, אשר הבין את הסכנות שבקרינה הבלתי מייננת ונרתם למאבק הציבורי. אני מודה לארגונים הירוקים, לפעילי הציבור, לפורום ראשי הערים, הרשויות המקומיות ורשות השלטון המקומי, לפורום החברות הסלולאריות ולאנשים וגופים רבים נוספים". אמר שטרן.