עיתונאית בכירה: הטעייה בנוגע לחברון

סגן עורך בג'רוזלם פוסט קרוליין גליק: הפרסומים שבג"ץ הורה לפנות בחברון אינם נכונים. המדינה רוצה לפנות, בג"ץ לא הכריע. לגליק הוענק פרס תקשורת בבית סוקולוב בת"א. פרס הוענק גם לכתב ערוץ 10 ינון מגל.

, י"ח בטבת תשס"ו | עודכן: 19:28

העיתונאית קרוליין גליק אומרת כי הטענה שנשמעת בתקשורת כי צריך לפנות בחברון בגלל 'החלטת בג"ץ' אינה נכונה. "בג"ץ לא הכריע. המדינה היא שהחליטה לפנות והוציאה צו אבל הבג"ץ בכלל לא הכריע בסוגיה". גליק אמרה את הדברים במהלך טקס הענקת פרס ביקורת תקשורת שהמתקיים הערב (ד) בבית סוקולוב בתל אביב.

הפרס מוענק מטעם האגודה לזכות הציבור לדעת בעד ביקורת על תקשורת לגליק ולכתב ערוץ 10 ינון מגל.

קרוליין גליק, סגן עורך בג'רוזלם פוסט ועורכת במקור ראשון קיבלה את הפרס על ביקורתה הרציפה בכל הנוגע להתנהלות התקשורת ביחס להחלטות הממשלה על ההתנתקות. היא מתחה ביקורת על האופן שהתקבלו ההחלטות בממשלה, כיצד התקבלו, מי הגופים המייעצים ועוד. היא גם ערכה השוואה בין הגופים המייעצים היום ומה קרה במצבים שבהם גופים אחרים קיבלו החלטות שלא מצאו חן בעיני התקשורת, שטענה אז מיד כי 'לא התקבלו החלטות בצורה נכונה'.

ינון מגל קיבל את הפרס על יציאתו הפומבית נגד השתיקה של התקשורת מול מעשי הממשלה ומדיניותה. הוא ביקר את התקשורת שלא מצאה לנכון לשאול את הממשלה שאלות קשות בכל הנוגע לתהליך ההתנתקות. הפרס למגל ניתן לו גם על חשיפת הזיופים וההצגה החלקית של 'העובדות' בתכנית "עובדה" של אילנה דיין בפרשה המכונה 'וידוא הריגה', העלילה נגד סרן ק'.

יו"ר אגודת לדעת העומדת מאחורי הענקת הפרס, ד"ר אלי פולק אמר לערוץ 7 כי תפקיד התקשורת הוא להביא מידע לציבור. הציבור זכאי לקבל מידע בצורה מסודרת כדי להחליט, ולכן הוא זכאי לדעת כאשר עיתונאי מסתיר מידע או שאינו שואל את השאלות שצריך לשאול. הדאגה לכך שהתקשורת תעשה את תפקידה, הוא מעניינה של "האגודה לזכות הציבור לדעת".