"זו עלילת דם נגד מאות אנשי ימין"

בדיקת המשטרה העלתה כי לא נמצאו שיירים של "סודה קאוסטיק" בבגדי השוטרים בכפר דרום, כפי שנטען בתקשורת, ח"כ אריאל: לפטר את היועץ מזוז; ח"כ יהלום: ראשי המשטרה והפרקליטות היו שותפים לעלילת דם אחת גדולה.

, כ"ב בטבת תשס"ו | עודכן: 22:50

"מתברר שכל ראשי המשטרה והפרקליטות היו שותפים לעלילת דם אחת גדולה", אומר יו"ר סיעת המפד"ל, שאול יהלום בעקבות החשיפה בערוץ 10 שלא נמצאו שיירים של "סודה קאוסטיק" בבגדי השוטרים בכפר דרום, כפי שנטען אז בתקשורת.

"חשיפת העובדה כי לא נמצאו שיירים של סודה קאוסטיק בבגדי השוטרים, מעידה כאלף עדים שחייבים לבטל את מאות כתבי האישום נגד הצעירים שהואשמו כנראה, רק על בסיס פוליטי וללא שום קשר למציאות", אומר יהלום.

בזמנו היה בירור בנושא זה בישיבת ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת ומעדות מומחי בתי החולים שטיפלו בחיילים ובשוטרים, הוברר כי הדיבורים על השלכת חומצה על שוטרים וחיילים היו בבחינת עלילת דם, שקר וכזב.

ח"כ מיכאל איתן (ליכוד) כתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז: "לצערי, למרות פניות חוזרות ונשנות, הגישה הפרקליטות כתבי אישום על סמך המידע הכוזב הזה. עכשיו צריך למחוק עשרות כתבי אישום ולהקים ועדת חקירה, שתברר כיצד אירעה תקלה כזו במערכת אכיפת החוק".

הוא מציין כי ועדת החוקה עדיין מחכה להסברים ממזוז ומפרקליטות המדינה בהקשר למדיניות הגשת עשרות כתבי אישום נגד מפגינים, שהשתתפו בהפגנה פסיבית בלבד נגד תוכנית ההתנתקות.

ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי קורא לפיטוריו של היועמ"ש לממשלה, מני מזוז, בהודעה שפרסם הערב כתב ח"כ אריאל: "מי שעמד מאחורי מעצרי שווא וכתבי אישום שקריים נגד עצורי הגג בכפר דרום, הוביל חקירה מגמתית וכתב אישום שיקרי נגד אברי רן, מטרפד כל הסכם בחברון וגורר את צה"ל והמשטרה לעימות קשה ומיותר - אינו ראוי להמשיך ולעמוד בראש מערכת אכיפת החוק של מדינת ישראל".

בעקבות החשיפה מסר ארגון זכויות האדם ביש"ע כי מדובר "בעלילת דם נגד מאות אנשי ימין, רובם בני נוער בהובלה של ראשי ובכירי מערכת אכיפת החוק: הכפשה תקשורתית, הצהרות בבתי משפט ללא בסיס עובדתי ואפילו כתבי אישום שקריים".

יו"ר הארגון, אורית סטרוק, מציינת כי הנזקים שנגרמו לעצורים רבים ומשמעותיים, בין היתר: מעצר ארוך ומיותר, פגיעה בשמם הטוב, מניעת גיוסם לצה"ל וכל הכרוך בהגנה על עצמם בבית המשפט.

הארגון החל באיסוף נתונים על נזקים אלה, ושוקל הגשת תביעת דיבה ותביעת נזיקין נגד ראשי מערכת אכיפת החוק, שהיו מעורבים ישירות ובאופן הדוק בעלילת-כפר-דרום: המפכ"ל משה קראדי, ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים במשרד המשפטים עו"ד שי ניצן, והיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז.

כתבנו משה פריאל מוסיף כי מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב אורי בר לב אומר בתגובה לפרסום "לא ראיתי את תוצאות המעבדה אבל אני רק יודע שאחרי האירוע כולם שטפו את עצמם בהרבה מאוד מים, יחד עם זאת במקומות שלא הייתה תקיפה והפרה בוטה של החוק אנחנו נתייחס לקולה. אולם במקרים שהייתה הפרה בוטה של החוק המטרה שלנו היא לבוא חשבון עם אלה שהשתמשו באלימות".