בראיון לערוץ 7 התייחס הרב שמואל אליהו לדברים בעקבות ידיעה שנמסרה לערוץ 7 מהתאחדות התעשיינים, כי בשל התעוררות לימוד הקבלה בעולם, יצוא ספרי הקבלה הכפיל את עצמו ב-3 השנים האחרונות והגיע בשנת 2005 ל-35 מיליוני דולרים; ועדיין חסרים כ-300 דפסים מקצועיים שתעשיית הדפוס משוועת להעסיקם.

הרב שמואל אליהו אמר כי אלו בדיוק המילים שאמר אליהו הנביא לרבי שמעון בר יוחאי וחבורתו כשהתחילו לכתבו את ספר הזוהר, שברבות הימים אנשים יתפרנסו מהספר. כמובן שאליהו הנביא התכוון שבצורה הרוחנית לומדי הספר פרנסתם תעלה, אבל ניתן לפרש זאת גם כך.

"אני חושב שלימוד ספר הזוהר לגויים כתופעה הנפוצה היום שזמרים ובדרנים גויים לומדים קבלה היא תופעה חיובית בתנאי שהדבר יעשה בדרך הנכונה, דהיינו לא בצורה של סקרנות אלא כלימוד של תורת חיים".

"מסופר על דוד המלך שכשהיה רוצה להחזיר בתשובה היה מלמד סתרי תורה, באופן כללי זו תופעה חיובית לא שלילית, כשאנשים מחפשים רוחניות זה בהחלט חשוב", כך מוסר כתבנו ידידיה הכהן.

סמנכ"ל התאחדות התעשיינים ומנהל ענף הדפוס, מאיר בר-אל, מסר לערוץ 7 כי יצוא ספרי הקבלה הופנה לקהילות רבות של נוצרים ויהודים בכל העולם ובעיקר לארה"ב. בר-אל ציין, כי סך יצוא ספרי הקדושה גדל בשנת 2005 ב-119% לעומת השנה שקדמה לה - הסתכם ב-92 מליוני דולרים והוא מהווה כ-70% מכלל יצוא ענף הדפוס.

הוא הדגיש, כי עדיין חסרים בענף כ-300 דפסים מקצועיים שתעשיית הדפוס משוועת להעסיקם. זאת למרות העובדה שדפסים בעלי ניסיון משתכרים שכר הגבוה מהשכר הממוצע במשק. לדעתו, הסיבה העיקרית למחסור בעובדים מקצועיים בענף, היא העובדה שאין בארץ מספיק מסגרות הכשרה מתאימות לדפסים מקצועיים.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו