כמו כן נכחו באירוע ראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי, משפחתו של המנוח אדמונד ספרא ז"ל, ואישים נכבדים נוספים.

שלוש שנות עבודה הושלמו אמש באולם התפילה שמתחת לבנין 'המחכמה', שכללו: עבודות שימור, תימוך וארכיאולוגיה בקשתות, בקיר 'המחכמה', וחלקו גם באבני הכותל המערבי, בהתאם להוראות המדוקדקות של רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ בעניין זה.

כתבנו מציין כי פיגום שהוצב במשך למעלה משנה בקשת, הביא לחשיפתו במלוא הדרו, ולקילוף הבטון שהותז עליו לאחר מלחמת ששת הימים, אשר הביא לניתוק של אבנים מהקשת שסיכנו את המתפללים. כמו כן נבנה לראשונה בחלל הקשת "עזרת נשים" לאפשר תפילת נשים במקום מקורה בימי החורף, לאחר ששנים רבות לא הייתה אפשרות לנשים להתפלל תחת מחסה בימי החורף, עוד נבנה ארון קודש מרכזי מפואר במקומם של עשר ארונות קודש קטנים, חדר ארונות קודש מפואר שיכיל כמאה ספרי תורה, חדר ספריה, ארונות ספרים, תאורה חדשה, מיזוג אויר חימום ועוד...

חדר מיוחד נבנה גם עבור סופרי הסת"ם של הכותל המערבי המטפלים במשך כל ימות השבוע בכשרות ספרי התורה, לאור השימוש הרב שיש בהם, ובו יוכלו ילדים לסייר ולראות מקרוב את עבודת הסת"ם וצורת כתיבת ספרי תורה.

העבודות בוצעו ע"י הקרן למורשת הכותל המערבי תחת אחריותו של רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ שליט"א, בעזרת כספי תמיכה מהממשלה ותרומות של יהודים בעולם, ובראשם גב' לילי ספרא אשר הרימה תרומה גדולה לע"נ בעלה, איש החסד מר אדמונד ספרא ז"ל.

הטקס נפתח בהכנסת 2 ספרי תורה תרומת גב' לילי ספרא לע"נ בנה חזקיהו הכהן ונכדה רפאל הכהן שנספו בטרם עת ואת כתיבתם סיימו ראש ישיבת פורת יוסף, ורב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ.אנשי הקרן למורשת הכותל המערבי הביעו תקווה כי תנופת הפיתוח בכותל המערבי תימשך בתקופה הקרובה לטובתם של המתפללים והפוקדים את האתר הקדוש.