"נוצר הרושם שהשידור עצמו לא היה מאוזן כיוון שבאפקט המצטבר שלו היה בו כדי ליצור רושם של נקיטת עמדה בלתי אוהדת לנתניהו", כתבה יו"ר ועדת הבחירות המרכזית בהחלטתה, והורתה לחברת החדשות ולרשות השניה לטלוויזיה ורדיו להקפיד על קיום ההנחיות ולהימנע משידור תעמולת בחירות.

בייניש התייחסה לכתבת פרופיל ששודרה על נתניהו ביום שישי, ה- 17,3. ח"כ מיכאל איתן, שיזם את הגשת העתירה, ציין כי הביקורת של השופטת בייניש חייבת להדהד בכל אולפני הטלויזיה והרדיו ולהתריע מפני מעשים דומים בעתיד. "דבריה של השופטת בייניש", אמר איתן, "מאששים את טענותינו בדבר היחס הלא הוגן של חלקים בתקשורת כנגד נתניהו והליכוד ומוכיחים כי לא מדובר בטענות סרק".

לפני כשבועיים פרסם ארגון "זכות הציבור לדעת", כי ערוץ 2 עושה תעמולה לאורך כל הדרך למען השמאל אולמרט וקדימה, ועורך כתבות עוינות נגד נתניהו והימין.

אנשי הליכוד טענו בעתירתם כי כבר בפתח מערכת הבחירות הנוכחית, פנה יו"ר מטה התגובות של הליכוד, ח"כ גלעד ארדן, והיתרה נגד עמדתו של הפרשן המדיני – פוליטי של ערוץ 2, מר אמנון אברמוביץ, אשר כינה את הליכוד מפלגת ימין קיצוני ויש לו עבר של התבטאויות נגד הליכוד. בקשתו של ח"כ ארדן לאזן את הפרשנות האנטי ליכודית של אברמוביץ לא נענתה.

כמו כן, בעתירה מצוטטים ממצאים מדו"ח האגודה לזכות הציבור לדעת, המצביעים על העדפה ברורה ל"קדימה", בשידורי חדשות ערוץ 2.

כך למשל, בסוף השבוע האחרון, בזמן קריטי מבחינת מערכת הבחירות, ביצעה לטענת הליכוד, מערכת החדשות של ערוץ 2, עוד שני שידורי תעמולה פסולים, בניגוד לחוק הבחירות- דרכי תעמולה. ראשון, היה במסגרת כתבה חד צדדית וזדונית, שפגעה בליכוד, וביצעה רצח אופי מכוון, כנגד ח"כ בנימין נתניהו, יו"ר הליכוד. במסגרת כתבה שכונתה הפרופיל של נתניהו נרשמו למעלה מ 50 ביטויים מעליבים, מבזים, שיקרים וסובייקטיביים שמשקפים את עמדותיהם האישיות של עובדי חברת החדשות הרלוונטיים - כך נטען. הכתבים והעורכים שילבו בכתבה על פרופיל של נתניהו גם מתקפות שלוחות רסן של נציג קדימה חיים רמון והגדילו לעשות כאשר חיזקו את המסרים של קדימה נגד נתניהו בתצלומי ארכיון, שלנתניהו לא היה כל קשר אליהם, , כמו רבין במדי s.s (שכידוע הופצו ע"י סוכן השב"כ אבישי רביב) מפגינים הצועקים מוות לרבין וזאת במטרה לסייע להאשמתו של רמון, שנתניהו הוא ימני קיצוני.

על מנת להשיב למתקפה הפרועה של רינה מצליח, אמנון אברמוביץ, חיים רמון ואחרים נקראו שנים מחבריו של נתניהו לדבר בזכותו, וראה איזה פלא למרות שרואיינו אותם במשך שעה וחצי האחד, ולמעלה מ 30 דק' את השני, שודרו מדבריהם משפטים ספורים בלבד שברובם נועדו לחזק דווקא את ההתקפות הפרועות נגד נתניהו. כך למשל מעיד בתצהיר שמצורף לעתירה, חברו של נתניהו עו"ד דוד שימרון:"לתדהמתי שצפיתי בכתבה נוכחתי כי מה ששודר היו משפטים בודדים אשר נערכו באופן מניפולטיבי, תוך הוצאתם מהקשר והכל על מנת לסייע בהשחרתו של נתניהו במסגרת כתבה שכל כולה רצח אופי". הליכוד טוען כי המניפולציה שעשו עורכי הכתבה בעדויות של חבריו של נתניהו מוכיחה מעבר לכל ספק את כוונת הזדון של העורכים.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו