הרב אשר בנימיני, רב הגרעין התורני "נריה" דיבר על הצורך לשלטון יהודי בא"י והדגיש בדבריו את דברי חז"ל "כל הדר בחו"ל דומה כמי שאין לו אלוה" והכוונה אפי' בא"י תחת שלטון נוכרי.

הרב בני אלון הדגיש בדבריו את חוסר אמינות הסקרים בימים אלו, ושאחוזי ההצבעה בקרב הציבור שלנו הוא מעל תשעים, פי שנים משל קדימה, ועל חשיבותם של בני הישיבות במבצע הנ"ל.

הרב שמעון לפיד ר"מ בישיבת אור-עציון, דיבר על השליחות שאנו ממלאים בימים אלה וחזר והדגיש את חובת בני התורה לצאת לפעילות זו בימים אלה "העת לכם אתם לשבת בבתיכם ספונים והבית הזה חרב?!".

הרב נדיב תורג'מן רב קהילת תל קטיפא ור"מ בישיבת אור-עציון. דיבר על כך שלמרות שבקרית-מלאכי יש דגש על הצד החברתי כלכלי, אך בכל זאת יש צורך בהזכרת החורבן של ישובי גוש קטיף והשומרון, ועל הסכנה העלולה להתממש. הגירוש ע"פ ניסיונו האישי, הינו "חוויה ממש לא נעימה" שאסור שתישנה.

לאחר הכנס יצאו פעילים רבים לפעילות ברחבי העיר. בין הפעילים נמנו תושבים מקומיים וחניכי בנ"ע, תלמידי ישיבת אור עציון, והמכינה הקדם צבאית בעיר.

את הערב סיכם ח"כ אריה אלדד, נציג הרשימה המאוחדת לכנסת, ובדבריו ציין שלמרות שיש בעם שעובדים את "עגל הזהב" שבדורנו, הנקרא "קדימה", יש מספר סיבות לאופטימיות: "אולמרט איננו שרון. הציבור הלך אחרי שרון בעינים עצומות, וזכרו לו את חסד נעוריו, פועלו ביחידת מאה ואחת, ובמלחמת יוה"כ, אך אולמרט לא עשה דבר, והציבור אינו הולך אחריו. כמו כן בעקבות עליית החמאס לשלטון, הציבור התעורר מאשליית השלום עם אבו מאזן, ומבין כי כל מטר של נסיגה, מכניסה לשם את מחבלי החמאס".

בהקשר לכך הוא ציין כי השבוע מיגנו את הגג של משכן הכנסת בעקבות החשש לטילי קסאם מהשכונות הערביות של ירושלים, שמהם מתכנן אולמרט לסגת. בנוסף לנ"ל, לאחר הפוגרום בעמונה, התברר לכל שהציבור הלאומי איננו נכנע ולא מוותר על עקרונותיו בשום מצב גם כנגד התנהגות אלימה של הממשלה.

לפי דברי המתנדבים, בעקבות המפגש, הם נדהמו לראות כי המצב הכלכלי של משפחות רבות קשה מנשוא עד כדי רעב לפת לחם, וחוסר היכולת לחיות בכבוד. רבים מהתושבים בוחלים בהבטחות הפוליטיקאים שהוליכו אותם שולל כל השנים: בביטחון, ברווחה ובחינוך, ואינם מאמינים עוד להבטחותיהם של המפלגות הגדולות. רבים מהם מתכוונים לתת את קולם למפלגה המאוחדת, ומאמינים כי מהם תצא התשועה לציבור בישראל בכל התחומים.