חייל הנח"ל החרדי סיכלו בצהרים ניסיון לפיגוע התאבדות בעורף ישראל. מחבל כבן 18 שהגיע לחסם בקעות, מזרחית לשכם, עורר את חשדם של החיילים המאיישים את החסם.

מג"ד הנח"ל החרדי סא"ל ירון פרנקל מספר לכתבנו הצבאי קובי פינקלר את אשר אירע: " מדובר בחיילים הנמצאים בתוך תקופת המסלול שלהם והמוצבים במקום מזה מספר ימים. הכח זיהה מרחוק,
מטווח של כשלושים מטרים, בחור לבוש מעיל שהיה נפוח למידותיו. הבחור עורר את חשדם והם פתחו מיד בנוהל מעצר חשוד. הורו לו לפתוח את הרוכסן ובמקביל תפסו מחסה. כאשר הסיר החשוד את
הסוודר נתגלתה על גופו חגורת נפץ במשקל של כעשרה ק"ג. כשאנו שומעים אחר כך שחבלני מג"ב פוצצו את החגורה באופן מבוקר, זה נשמע אולי פשוט, אבל החבר'ה הצעירים הללו עשו מעשה שמנע פיגוע גדול הערב בת"א" אמר סא"ל ירון.

גדוד הנח"ל החרדי המוצב במקום עובר מסלול חי"ר בצה"ל והוא שייך לחטיבה 900 של פיקוד המרכז. החיילים עושים העשרה כמו כל גדודי החי"ר (רובאי 07) והם משתתפים בפעילות מבצעית לכל דבר: בסיורים רכובים, במחסומי קבע, בחסמים ובכל הנדרש."ערנותם" אומר סא"ל ירון " הצילה רבים. עכשיו הם חזרו לשיגרה שהיא למעשה שמירת קבועה על ביטחון ישראל.

איך מרגישים החיילים? , נשאל סא"ל ירון, "מוקדם לשאול. אין ספק שזו תחושת סיפוק אדירה".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו